Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Wymiana silnika 2.5 tdi bfc na bcz lub bau


Kola78

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z silnikiem 2.5 tdi bfc( skrzynia manual) i myślę o wymianie na bcz lub bau (ponoć poprawione) czy ktoś już robił taką przekładkę,co muszę dokupić oprócz samego silnika czy potrzebne będą jakieś konkretne przeróbki a może lepiej pomyśleć o 1.9 tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej pomyśl o 1.9 TDi .

Moim zdaniem mniej kosztowne w naprawach niż 2.5 :gwizdanie:

Lecz z drugiej strony, 1.9 nie da takiej frajdy z jazdy jak 2.5...

Na pewno trzebaby było ogarnąć elektryke, ECU ...

Jeśli chodzi o sam swap to inny 2.5 powinien wejść bez problemu. Skąd u Ciebie pomysł o swapie silnika ? Dzieje się coś z twoim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej zrobić do porządku ? I cieszyć się za***istym motorkiem ?

Na pewno taniej Ci wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do którego też włożysz troszkę money money .. Rozrząd ? Filtry ? Olej ? A jak pojeździsz kilka tysięcy i wysypie Ci się hydraulika zaworowa ? Albo inne ustrojstwo?

Żaden silnik 2.5 TDi nie jest niezawodny !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry czlowieku.... nie wymienia sie silnika "bo glosno chodzi" a w zwiazku z tym "pewnie walki" - to nie jest jak wymiana f powietrza i tego pod blokiem sie nie zrobi ale mechanik z doswiadczeniem za wymierne pieniadze

Sprawne silniki v6tdi tez po 500pln nie sprzedaja

Twoj silnik BFC (upgradowany AYM) to ostatni ze starym typem walkow (tanich ale wycierajacych sie) - bo "nowe" 2.5v6tdi maja walki drogie, niewyciarajace sie ale za to czasem pekajace (nie wiem z jakich lat, jakich rocznikow ale po prostu te nowe typy walkow czasem pekaly)

Byc moze!!!(zweryfikuj najlepiej w etce sprawdzajac czy jest ta sama albo szuakajc doswiadczen innych) pompa vp44 z Twojego motoru podejdzie do BCZ (bo to chyba mocowe blizniaki) i jezeli tak to jest to cien cienia sensu ekonomicznego....inaczej kupno kompletnego motoru co oznacza wielkokrotnosc ceny walkow (rozrzad tak czy siak musisz wymienic niezaleznie czy naprawiasz czy kupujesz uzywke)

Pytam sie: gdzie tu sens ekonomiczny jak walki (ktore w razie wymiany wystarcza do konca zycia Twojego auta) kosztuja ze 2.5-3 kola a drugi silnik na bank nie mniej kosztuje? (i palowanie sie ze swapem... niepewnosc a czy nie popsuty, a moze okaze sie kradziony i przyjdzie policja itp itd)

Czy nie prosciej sciagnac te pokrywy by to zweryfikowac? moze problem dotyczy jednego walka (jezeli to walki! diagnostyki takze nie robiles, prawda?) i jakis lokalny specjalista zregeneruje Ci to za 200 zyla, kupisz hydraulike i masz czesci za tysiaka? (komplet 4 nowych z hydraulika to teraz mniej niz 3 kola i to nie nonamy)

Swap na 1,9tdi jest mozliwy jak najbardziej bo sa takie auta (dotarlem do takiego jednego usera bo wlasnie nastawialem sie na 2,5 bfc z tym ze chcialem zrobic swapa przed pierwszycm przegladem po sprowadzeniu by ominac wysoka akcyze - kupilem inne auto suma sumaru) i pewnie w niewiele wiekszej cenie niz naprawa tego co masz... ...pytanie czy jezeli swap to diesel taki madry jest? (ropa jakby tania ostatnio nie jest...)

Jedno dla mnie jest pewne: swap 2,5 na inne 2,5 to droga by sie zubozyc

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AKN przebieg 295 tyś. Nie wiem czy były robione ale jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230tyś[br]Dopisany: 02 Luty 2012, 09:22_________________________________________________jeśli to nie wałki to co może być powodem głośnej pracy silnika

popychacze np :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie sprawny wtrysk sterujący ma wpływ na głośną pracę silnika?[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 08:48_________________________________________________niesprawny :)

ma wpływ ale nie koniecznie musi to byc sterujący. Jak inne będa uszkodzone też mogą dziac sie cuda :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...