Jump to content
IGNORED

[B6 AWX] Wyciek oleju z rury intercoolera

lukasza4
 Share

Recommended Posts

Z prawej strony silnika jest taka gumowa rura i w miejscu gdzie jest opaska zaciskowa poci się ,no i niewiem czy powinien byc tam olej (w tej rurze) czy terz nie może tylko wystarczy opaske zmienić :(

Generalnie nie powinno tam być oleju. W praktyce zawsze się tam zbiera. Trzeba zdjąć to kolanku i zlać olej. A najlepiej wyjąć intercooler i przemyć z oleju :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 02:38 _________________________________________________kiedyś nawet robiłem z kumplem takie porównanie, że zmierzyliśmy temperaturę w dolocie przed czyszczeniem i po czyszczeniu intercoolera. Różnica była ponad 10 stopni w całym górnym zakresie więc naprawdę warto się trochę pobawić.

Generalnie nie powinno tam być oleju. W praktyce zawsze się tam zbiera. Trzeba zdjąć to kolanku i zlać olej. A najlepiej wyjąć intercooler i przemyć z oleju :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 02:38 _________________________________________________kiedyś nawet robiłem z kumplem takie porównanie, że zmierzyliśmy temperaturę w dolocie przed czyszczeniem i po czyszczeniu intercoolera. Różnica była ponad 10 stopni w całym górnym zakresie więc naprawdę warto się trochę pobawić.

Mam w związku z tym pytanie, jak przepłukać IC i czym???, co wystarczy zrobić, odkręcić. Pacjentem byłby 2.5 tdi V6 z 2 IC po bokach. Ciepłe dni się zbliżają więc wiecej chłodnego powietrza by sie przydało :)

To z prawej strony to wąż ciśnieniowy biegnacy od IC.

Poprawnie zamocowany powinien wchodzić DO tego plastikowej rury i zabezpieczony taką metalową klamerka.

Chociaż widziałem zakładany NA rure (ale to był AVB - wiec może) i był zabezpieczony metalową opaska zaciskową.

Wyjmij ten wąż, wyczyść z oleju i załóż nowy pierścień uszczelniający (ten czarny, gumowy, na końcu metalowej części).

33eee96c3f94f126.jpg - zdjęcie zaczerpnięte z forum vw-passat.pl

Pierścień dostaniesz w ASO, nr: 3C0 145 117 F

cena to cos kolo 12 zł.

Jak wyciągniesz ten wąż pewnie troszkę oleju tam bedzie (tak jak mowi Poziek).

Jeżeli bedzie go dużo to zainteresuj sie turbina :)

Płukałem benzyną, potem przedmuchałem kompresorem. Tyle. Warto je przeczyścić :th:

poziom na bagnecie jest ok praktycznie nie ubywa zaraz idę do garażu i zobaczymy co tam sie dzieje :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 14:06 _________________________________________________zdjąłem te rurę i jest trochę oleju w środku ale nie duzż , przy okazji zauważyłem wyciek z okolicy zaworu EGR ale ten zawór chyba działa jak gaszę silnik to zamyka tę klapkę w kolektorze czy to olej z turbiny a może zawór padł?

Płukałem benzyną, potem przedmuchałem kompresorem. Tyle. Warto je przeczyścić :th:

Dzieki, muszę sie zmobilizować i zrobić pranie IC.

poziom na bagnecie jest ok praktycznie nie ubywa zaraz ide do garazu i zobaczymy co tam sie dzieje :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 14:06 _________________________________________________zdjolem tą rure i jest troche oleju w srodku ale nie duzo , przy okazji załwarzyłem wyciek z okolicy zaworu EGR ale ten zawór chyba działa jak gasze silnik to zamyka tę klapke w kolektorze czy to olej z turbiny a może zawur padł?

u mnie tez EGR jest caly uwalony olejem, chyba sporo osób ma z tym problem, warto go wykręcić, wyczyścić i wymienić uszczelki.

Można też wymienić cały EGR - koszt chyba 700zl

Jak bedziesz miał chwile wrzuć fotki na forum, jestem ciekaw bo masz mniej wiecej te same problemy co ja :decayed:

Marcin ja też sie za to zabieram.

Dzisiaj na próbę chciałem odkręcić zderzak - ale nie wyszło :wallbash:

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_jak_wyjac_intercooler-t29555.0.html