Jump to content
IGNORED

[B5 ATJ] Rytmiczne stukotanie


 Share

Recommended Posts

Mam problemik ze stukotaniem pojawiającym się przy ok. 40km/h. Jest to rytmiczny stukot, którego częstotliwość rośnie ze wzrostem prędkości, przy skręcie w lewo cichnie. W aucie znalazłem skrzywioną lewą półoś i rozsypany wewnętrzny przebub. Jednak po wymianie kompletnej półosi stukot nadal jest. Dla pewności dałem następną półoś ale bez zmian. Co to może stukotać?

Link to comment
Share on other sites

łozysko koła. podnies i pokrec.

ew uszkodzony mechanizm roznicowy.

Link to comment
Share on other sites

A co dokładnie w mechaniźmie różnicowym? Miałem ten mechanizm na stole i wszystkie wałki łożysk są na miejscu, bieżnie nie widac aby były jakoś specjalnie skatowane, zęby niepołamane, flansze proste. No chyba, że gołym okiem nie zbada się mechanizmu.

Link to comment
Share on other sites

a poskladales jak trzeba? bardzo wazna jest regulacja mechanizmu podkladkami.

Link to comment
Share on other sites

Podkładki siedzą pod bieżniami a tych wcale nie ruszałem, także ustawienie luzów pozostało nietknięte. Mechanizm był oglądany gdy stukotanie już było, nie pojawiło się po jego wymontowaniu.

Link to comment
Share on other sites

samochod na podnosnik, kogos do srodka uruchamiasz silnik wlaczasz bieg i rozpedzasz do 40km/h trzeba obsluchac czy tez bedzie stukac.

Link to comment
Share on other sites

czyli mechanizm roznicowy. skoplikowana sprawa dla wiekszosci mechanikow,takjak napisalem -wymaga precyzyjnej regulacji po naprawie.

Link to comment
Share on other sites

Ten test przeprowadzałem na podniesionym jednym kole. Kiedy dałem cały przód w górę to skrzynia była cicha- żadnego stukotania. Wysłyszłem natomiast podejrzane dźwięki od lewej piasty ale niezbyt głośne. Czy uszkodzona piasta może dawać takie stukotanie? Coraz mniej się skłaniam do tego, że jest uszkodzona skrzynia.

Link to comment
Share on other sites

kolego a sprawdzałeś łożyska w zwrotnicy i półoś czy jest prosta bo u mnie też stukało i towarzyszyło temu przy pewnej prędkości drżenie auta... ja miałem taki numer- coś stukało mechanik powiedział że to przeguby - wymieniłem no i stukot po kilkunastu kilometrach znów się pojawił...mechanik stwierdził że to skrzynia jest rozwalona wymieniłem na drugą po kilkudziesięciu kilometrach stukot znów się pojawił szlak mnie trafił... doszedłem do wniosku że dużo niema już do wymiany(łożyska i półosie)więc wymieniłem samemu łożyska i stukot znikł pozostało mi tylko wymienić półoś lewą i powinna być gitara. Stwierdziłem że nie zaprowadze już więcej auta do warsztatu bo wymieniłem dobrą skrzynie na dobrą i wyrzuciłem w błoto ponad 1000zł bo mechanik zgadywał co jest popsute a wystarczyło wymienić łożysko MASAKRA!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...