Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] B. duży wyciek z chłodniczki oleju...


Lu-Gi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Moja niunia ma mały problem.. odpaliłem samochód dzisiaj rano po czym poszedłem jeszcze na chwile do domu, wracam, patrze a tu przed autem plama oleju.. schylam się pod auto a tam wali olej skądś ze masakra.. z miejsca motorownia off, okazuje sie ze olej wali z chłodniczki oleju, olej wymieniłem 3 dni temu bo juz 10k zleciało i min. się zaświeciło. teraz moje pytanie, czy da się tam uszczelke wymienić? czy może pękła chłodniczka, ale zeby od mrozu to nie możliwe :mysli: Olej 5W40 castrol

Wyciek jest z miejsca zaznaczonego na zdjęciu, zdjęcie zapożyczone.

chlodnica_oleju_obudowa_vw_audi_19_tdi_038115389_zdjecia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pokazujesz to jest tam miby uszczelka ale wydaje mi sie, że kękła chłodnczka bo to w tych silnikach często się zdarza. Na allegro pełno tego i za 40-50zł dostaniesz drugą.

Musisz obadać sprawę organoleptycznie tam tylko jedna śruba trzyma wszystko. Odkręcasz i widzisz co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś wysadziło filtr oleju w drugim aucie :decayed:, tutaj raczej też chłodniczka pękła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mi to będzie naprawiał bo ja jutro wyjeżdżam.. mi tylko szkoda nowego oleju mogło się zepsuć te 3 dni wcześniej a tu jak na złość :thumbdown: Po ostatniej wymianie oleju rozwaliłem miskę, a teraz chłodniczka padła, chyba coś w tym jest :mysli:

Dzięki Wam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pada właśnie uszczelka chłodniczki oleju, w tym temacie o tym koledzy piszą:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=52148.0

Może u Ciebie jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pada właśnie uszczelka chłodniczki oleju, w tym temacie o tym koledzy piszą:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=52148.0

Może u Ciebie jest to samo?

No wychodzi na to że to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego brata w golfie przy tych mrozach tez padla chlodniczka oleju...

W jakim golfie? Pytam bo w golfie IV 1.9 SDI mojego ojca podejrzewam właśnie walniętą uszczelkę pod chłodniczką :wallbash:

Napisz jakie były objawy u Twojego brata i jakie koszta naprawy.

Mam nadzieję, że u ojca to tylko uszczelka a nie chłodniczka, cieknie olej jak silnik jest zimny, jak ciepły przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też poszła uszczelka. Na zimnym silniku (-26 stopni na zewnątrz) lało się z chłodniczki jak z butelki. Najgorsze jest to że nigdzie nie można dostać tej uszczelki. Jakaś nietypowa jest. Jak możecie to pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie usterka znaleziona poszła uszczelka i chłodniczka się odkręciła. tam sa 2 oringi. po telefonie do aso okazało się że nie ma ich nawet w niemczech :confused4: ale koles troche pogrzebał i na poniedziałek mają być już na miejscu, poza tym te oringi sa też dostępne w komplecie z nowa chłodniczka z tym że cena coś 250-300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...