Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ciężko pali poszukiwanie przyczyny.


lapawwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytałem wiele wątków na forum o w/w temacie i zastanawiam się jak to może być u mnie.

Sprawdziłem ostatnio vagiem błędy , nie wykrywa żadnych jak również sprawdziłem kąt wtrysku mam miedzy 49-54 (w czasie pomiaru się zmienia) do tego wykonuje wszystko na 90C na blacie, dodatkowo zwiekszyłem dawke paliwa do rozruchu na maxa , kupiłem nowy akumulator centry 85ah 800a , w zeszłym roku uzupełnilem swiece zarowe tak aby wszystkie działały niestety mechanik sprawdził je tylko iskrzeniem wiec wymienie chyba wszystkie. Jednak nasuwa mi się pytanie głownie co do kąta wtrysku on jak jest zimny pokazuje na vagu 38 pozniej jak sie rozgrzeje 49-54. Nie powinno od razu pokazywać 49-54? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku uzupełnilem swiece zarowe tak aby wszystkie działały niestety mechanik sprawdził je tylko iskrzeniem wiec wymienie chyba wszystkie

Po co chcesz wymieniać, możliwe że są dobre. Wymontuj je i sprawdź na krótko do akumulatora czy są sprawne, nie sztuka stówkę utopić na darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej a jak powinno być z tym kątem wyprzedzenia wtrysku na zimnym? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku sprawdzamy tyylko na ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem czyli dobrze mierzyłem kąt wyprzedzenia. Czyli musze sprawdzić swieczki i zastanawiam sie co dalej ... Do paliwa dodaje srodek przeciw wytracaniu sie parafiny. Mróz daje czadu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...