Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Brak ogrzewania


oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po krótce opisze swój problem i licze na wskazówki gdzie szukać problemu:

- pod samochodem kałuża z czystego oleju - prawdopodobnie z układu klimatyzacji , olej był dobijany koło czerwca,

- z nawiewów leci zimne powietrze mimo ustawienia 20 stopni (econo) , ciepłe powietrze zaczyna lecieć powyżej 2000 obrotów silnika - po nagrzaniu silnika ;

- samochód szybiciej niż zwykle pokazał na zegarach 90 stopni ale na gaz przełączył sie dużo poźniej, zwykle przełącza się kolo 60 stopni wg. zegarów;

- jedyny błąd w komputerze związany z tą sprawą to

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Błąd ten pojawiał się wcześniej ale ogrzewanie działało.

Gdzie szukać usterki, czego mechanik ma szukać - co mogło "walnąć w układzie klimatyzacji.

Dodatkowe pytanie o ten czujnik G2 - czy jest podwójny z G62 i znajduje się jak pokazano na 1 rysunku pod numerem 2 : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=45015.0

Gdzie mniej więcej znajduje się zawór/elektrozawór sterujący ogrzewaniem ??

Czy można włączać ogrzewanie jak nie ma w układzie klimy oleju ??

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego oleju ja miałem ten sam problem co ty z tym błędem 01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent mianowicie zapaliłem auto i przejechałem kawałek gwałtownie wzrosła temperatura na 90st a ogrzewania jak nie było tak nie mam , więc podłączyłem vaga skasowałem ten błąd i odpowietrzyłem układ i jest ok. Ale zamierzam wymienić ten czujnik G2 , on w ASO kosztuje 116zł.[br]Dopisany: 07 Luty 2012, 19:28_________________________________________________czujnik g2 znajduje się na wężu który wchodzi do chłodnicy. Nie myl tych czujników bo my mamy te dwa G2 i G62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...