oleju

O oleju

Osiągnięcia oleju

Reputacja

1. Witam, po krótce opisze swój problem i licze na wskazówki gdzie szukać problemu: - pod samochodem kałuża z czystego oleju - prawdopodobnie z układu klimatyzacji , olej był dobijany koło czerwca, - z nawiewów leci zimne powietrze mimo ustawienia 20 stopni (econo) , ciepłe powietrze zaczyna lecieć powyżej 2000 obrotów silnika - po nagrzaniu silnika ; - samochód szybiciej niż zwykle pokazał na zegarach 90 stopni ale na gaz przełączył sie dużo poźniej, zwykle przełącza się kolo 60 stopni wg. zegarów; - jedyny błąd w komputerze związany z tą sprawą to 01039 - Coolant Temperature Sensor (G2) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent Błąd ten pojawiał się wcześniej ale ogrzewanie działało. Gdzie szukać usterki, czego mechanik ma szukać - co mogło "walnąć w układzie klimatyzacji. Dodatkowe pytanie o ten czujnik G2 - czy jest podwójny z G62 i znajduje się jak pokazano na 1 rysunku pod numerem 2 : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=45015.0 Gdzie mniej więcej znajduje się zawór/elektrozawór sterujący ogrzewaniem ?? Czy można włączać ogrzewanie jak nie ma w układzie klimy oleju ?? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
  2. Witam, odziedziczyłem po zmarłym bracie A4 B6 Avant ( kiedyś zresztą własność klubowicza z Krakowa) z dokładanymi lampami xenonowymi/bi-xenonowymi ( nie znam się i nie wiem co siedzi w samochodzie) - całe lampy + przetwornice a nie HID-y. Chcąc być w zgodzie z prawem chciałbym je wymienić na zwykłe. I tu moje pytanie - dużo kombinowania jest przy takiej operacji ?? Konieczne są jakieś przeróbki wiązki ?? Wiem, że większość idzie w drugą stronę: zwykłe->xenon , ale może ktoś coś doradzi. Dodatkowe pytanie - unikać jakiś konkretnych firm produkujących lampy przednie ?? Pozdrawiam, Łukasz.
  3. Witam, nazywam się Łukasz,mam 26 lat i mieszkam w Warszawie. Zarejestrowałem się na Tym forum, ponieważ planuję zakupić Audi A4 - model b5 z ostatnich lat produkcji, najlepiej z silnikiem 1.9 TDI. Mam nadzieję, że znajdę tu dużo przydatnych informacji, które pomogą mi w zakupie wymarzonego auta i że niedługo dołączę do zacnego klubu Audi A4. Pozdrawiam. Łukasz