Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zerwany gwint świecy żarowej avf A4 1.9 tdi.


andronek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

w sobotę zmieniałem świece żarowe przy moim aucie i w wyniku nieostrożnego działania mam problem.

Mianowicie świecę na cylindrze nr1 wykręciłem z oporami (na gwincie świecy pozostały drobiny aluminium z gwintu w gnieździe a nowa świeca dokręciła się z oporami (nie dokręciłem jej tyle co trzeba). :angry:

Jeszcze gorzej jest ze świecą na drugim cylindrze, bo ta nie chciała puścić w ogóle, dołożyłem większy moment do klucza, a efekt to zerwany gwint :wallbash:(kilka obrotów i ani mm do góry).

Świeca siedzi dość mocno, silnik pali i jeździ, ale wiem, że wystrzelić może niespodziewanie.

Proszę info o warsztacie, który zrobi naprawę gwintu w gnieździe świecy bez ściągania głowicy.

Albo może któryś z forumowiczów korzystał z usług warsztatu "Auto-Szlif" S.C. Jarosław Motyl w Konstancinie-Jeziornej i może go ocenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadaj na spotach warszawskich. powinni doradzic sprawdzony warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja na spotach nie bywam... :blink:(czasu brak)

Może wymiana informacji odbędzie się również na forum (jak nie dziś, to może jutro ktoś światły zobaczy posta i podrzuci namiar).

Kontaktowałem się z dwoma warsztatami:

Auto-Szlif S.C. Jarosław Motyl w Konstancinie Jeziornej ul. Chopina 25 tel 227576681 (brak ocen na google)

i Auto Serwis Kormoran w Raszynie ul. Wysoka 18 tel 603 134 506 (termin dopiero po 20 lutego)

ale w ciemno jechać... trochę się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego, miałem taki sam problem jak ty także ukręcony gwint. Wykręcenia pozostałości świecy dokonałem w Konstancinie, operacja polega miej więcej na tym, że nawiercają gwint w urwanej świecy potem wkręcają w nią taki "wybijak" jak już pozostałości wyskoczą to w głowicy jest nawiercany gwint, w który wkręcana jest już wcześniej przygotowana "recepturka", następnie w recepturkę wkręca się nową świeczkę. Na taką usługę zakład sobie policzył 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...