Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Padający akumulator, prawie nie kręci po ładowaniu...


SowaBezOka

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz odkąd są mrozy rozładowywuje mi akumulator. Przed ostatnimi mrozami również kilka razy zdarzyło mu się rozładować.

W aucie mam zamontowany kondensator z wyświetlaczem który pokazuje napiecie czy tez ladowanie.

Auto od kilku dni jest unieruchomione i stoi tak pod domem. Wczoraj majac rozladowany akumulator z ciekawosci sprawdzilem jakie ladowanie wskazuje ów kondensator i wynosiło ono 11.8V przy całkowicie rozładowanym akumulatorze. Czy mozliwe jest ze gdzies ucieka mi prad? Dodam, ze gdy naladuje akumulator to kreci tylko 5s i juz jest rozladowany.

O kondensatorze przypomnialem sobie wczoraj wieczorem, gdy mialem calkowicie rozladowany akumulator.

Poprowadzcie mnie co czynic, co sprawdzac teraz? Napewno glownym krokiem bedzie naladowanie akumulatora i podlaczenie go i sprawdzenie ladowania. Wiem, ze jesli po naladowaniu aku dalej bedzie wskazywal ponizej 13.8V to aku do kosza.

Co jesli akumulator po podpieciu pod kondesator bedzie wskazywal granice miedzy 13.8V a 14.5V ?? A mimo wszystko po podlaczeniu w aucie kreci tylko 5 sekund!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator sprawdza się urządzeniem które sprawdza go pod obciążeniem, czyli np na voltomierzu masz 13v ale na maszynce która sprawdza go pod obciążeniem okaże się że po paru sekundach aku ma już ponizej 12v i nigdzie nie pojedziesz. Poza tym te kondensatory też mają takie voltomierze że szkoda gadać ;)

Stawiam na zwarte cele, miałem tak w mercu, ładował się aku wszystko pięknie na voltomierzu a przekręcał pare razy rozrusznikiem i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili sasiad podladowywuje swoj aku (z fiata coupe, troche mniejszy ale na testy chyba dobry)

Sie okaze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz taką sytuację to wywal aku do kosza, jeśli ładowanie masz prawidłowe to posprawdzaj wszystkie lampki w autku, szwagier miał podobny problem, okazało się że świeciła się lampka w bagaju, w dzień nie było widać ale robiła swoje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...