Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] TDI - oznakowanie silników


doktorJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Być może jest to bardzo prozaiczne pytanie: Ale skąd mam wiedzieć jaki ja mam model silnika (podajecie w opisach np. 1Z, AHN, itp.)? Wiem z dokumentów że ma 90 KM a skąd te inne oznakowania?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 to były chyba tylko 1Z AHH i AHU[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2008, 00:09 _________________________________________________zrób fotkę zobaczymy co to jest[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2008, 00:12 _________________________________________________http://www.audiklub.org/silniki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i podpowiedź. Na mojej fakturze doczytałem się czegoś takiego: A 4 1.9 TDI Typ 1.9TDI66KW90PS. A skąd wiedzieć,że to np. 1Z, AHH lub AHU. I czym one się tak naprawdę różnią?

I jeśli mi podpowiesz jeszcze co mam sfotografować to będę wdzięczny. Bądź wyrozumiały - po prostu uczę się od Was.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1z i AHU to praktycznie te same konstrukcje, gdzie turbina sterowana jest nadciśnieniem, AHU ma też 16 bitowy komputer i koło zamachowe dwumasowe co różni go od 1Z

AHH to silnik bardziej bliższy AFNowi (110 KM) mający turbine ze zmienną geometrią łopatek, słabsze wtryski ale dużo wydajnieszą pompe wtryskową

jesli Twój samochód jest z 98r to zapewno masz AHU, w bagażniku we wnece koła zapasowego bedzie naklejka z kodem silnik i wyposażeniem, na osłonie paska rozrządu też jest naklejka z oznaczeniem silnika

a tak na oko jakbys chciał poznac to turbina AHU/1Z jest umiejscowiona obok tej plastikowej osłony na silnik z napisem TDi, w silniku AHH jest ona niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację. Dzisiaj zastosuję się do Twoich poleceń i sprawdzę te miejsca, które mi wskazałeś. Pozdrawiam i podziwiam za wiedzę, z której pewnie jeszcze nie raz przyjdzie mi korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zajrzeć do wnęki koła zapasowego do bagażnika i sprawdzić kod silnika, po czym zastosować wspomnianą już tabelę silników z AKP.

quattro%20czy%20nie.JPG

W polu "eng. code" znajdziesz kod silnika (na mojej naklejce jest AFN).

To jeden z 2 najpewniejszych sposobów, identyczna naklejka znajduje się również na 1 stronie książki serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...