Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Wysoka temperatura płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich. Potrzebuje pomocy, mianowicie: W Moim Audi A4 B6 1.9 TDI 131PS mam taki problem z temperaturą cieczy, po zapaleniu zimnego silnika na wolnych obrotach nie zagrzeje sie do 90 stopni, max do około 60, jak sie autem jedzie po miescie czy jakis drogach lokalnych złapie 90 nawet odrobine ponad według wskaznika 92 stopnie (wskazówka jest minimalnie za 90) i tak trzyma. jak sie wyjedzie na jakas autostrade wystarczy 140km/h rosnie temperatura i wyswietla sie na FIS-e ostarzeżenie o wysokiej temp. jak zwolnie do 90km/h to spadnie, po zatrzymaniu trzyma te minimalnie ponad 90 a po jakis 5min pracy na wolnych obrotach spadnie nawet ponizej 90 stopni. Ogrzewanie w samochodzie super. Bardzo prosze o pomoc... pozdrawiam Kamiiilllooo

Opublikowano

Proponuję zacząć od wymiany termostatu i zobaczyć czy po osiągnięciu 90 stopni jest obieg przez chłodnicę. Napisz czy ubywa płynu.

Opublikowano
  • Autor

płynu nie ubywa, i jest czysty...

Opublikowano

u mnie tak było, jak pompa wody się rozleciała-wirnik się urwał i nie było dostatecznej recyrkulacji płynu

Opublikowano
  • Autor

Mowisz pompa?? no rozrządu jeszcze nie robiłem.. ale tez tak miałeś ze po miescie czy po drogach lokalnych nie rosła temp. a jak szybciej sie pojechało na autostradzie to odrazu temp do góry?? to niewiem na co stawiac na tą pompe czy termostat...

Opublikowano

Mowisz pompa?? no rozrządu jeszcze nie robiłem.. ale tez tak miałeś ze po miescie czy po drogach lokalnych nie rosła temp. a jak szybciej sie pojechało na autostradzie to odrazu temp do góry?? to niewiem na co stawiac na tą pompe czy termostat...

tak właśnie miałem-zacznij od termostatu, bo tańszy i zobaczysz, czy będzie poprawa :wink4:
Opublikowano

Jak nie umie się zagrzać to znaczy że termostat puszcza na duży obieg. Gdyby byłaby to pompa grzał by się szybko. [br]Dopisany: 11 Luty 2012, 12:04_________________________________________________Sprawdź po paru km czy przy temp poniżej 90 stopni masz ciepły dolny wąż od chłodnicy lub chłodnicę jeśli tak to termostat nie trzyma

Opublikowano
  • Autor

Panowie okazało sie, że poprzedni właściciel wsypał do układu chłodzenia jakis proszek i pozatykał kanaliki w silniku..........;/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.