Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy po wymianie napinacza konieczna jest zmiana paska?


marcelinho

Rekomendowane odpowiedzi

problem zaczął się od skrzywionej rolki napinacza z której spadł pasek.nic się z nim nie stało dlatego chcąc oszczędzić postanowiłem nie kupować nowego.dziś wiem że to była zła droga ponieważ na nowej rolce prawdopodobnie się ślizga, wspomaganie ciężko chodzi i nawet na skręconych nie do końca kołach piszczy i rzęzi.poza tym szumi coś z okolic wymienionego napinacza.po części odpowiedziałem sobie sam na pytanie ale chciałbym potwierdzenia że to tylko wina paska .czy może coś innego jeszcze zaczyna dolegać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona rolka mogla uszkodzic Ci tak samo pasek i dlatego Ci teraz piszcz. Od razu powinienes wymienic pasek i sie nawet nie zastanawiac nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczała rolka zanim pasek spadł teraz szumi tam coś w okolicy i to wspomaganie charczy.jutro zmienię pasek i mam nadzieje że będzie ok :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił pasek. Nie jest aż tak drogi aby na nim oszczędzać. Tym bardziej że dużo nie trzeba do awarii takiego paska. Wspomnę tylko że raz zdjęty pasek koniecznie musi być montowany w ten samo sposób - obracać się w tą samą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek zmieniony nadal słyszalny jest jakiś szum w tempie obracania się rolek. zaczyna popiskiwać i zgrzytać rolka od alternatora i widać jak minimalnie nierówno chodzi po niej pasek. a czy może łożysko się sypie w środku i stąd te szumy?już sam nie wiem czy to może pompa wspomagania bo przy różnym położeniu kierownicy jest bardziej i mniej słyszalny?tyle że pompa wymieniona parę miesięcy temu.już sam nie wiem czy jeździć czy czekać na większe objawy ale wiem czym grozi wysypanie rolki alternatora :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze lozyska alternatora badz sprzegielko ma juz dosyc. Jakmiales zdjety pasek mogles przekrecic alternatoremi posluchac czy to z niego szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szumiało nic wszystkie rolki sprawdzone były przez mechanika tyle że pod obciążeniem z założonym paskiem mogą być inne efekty.na razie jakby mniej szumi ale altek jest do wyjęcia i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zmieniałem napinacz i zmieniłem też pasek aczkolwiek stary wyglądał bardzo dobrze. Po zmianie u mnie też zaczęło coś dzwonić z okolic alternatora więc albo sprzęgiełko albo łożyska, orientuje się ktoś jaki jest koszt wymiany łożysk w alternatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...