Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kantory internetowe


snajper1998

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pytanko czy ktos uzywa jakis kantorow internetowych ?? Mam zamiar korzystac z takiego urzadzenia w celu wymiany kasy do kredytu w walucie. Ceny sa duzo korzystniejsze od banku to nie ulega watpliwosci, ale miedzy soba tez sie troszke roznia. No i jest tez ten walutomat.pl gdzie niby wymiana jest pomiedzy ludzmi. Poleca ktos cos konkretnego ?? Z gory dzieki za info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano na TVN24 był o tym program, typ dość mądrze o tym gadał, może będą powtarzać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez słyszałem o tym, bezpieczne podobno bo działa podobnie jak e-konto w banku, dostajesz sms aby potwierdzić przelew itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Raiffeisen Bank jest tzw. platforma walutowa ale trzeba mieć u nich konto premium, ja jeszcze nie korzystałem ale możesz sprawdzić na ich stronie na jakiej zasadzie to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam od jakiegoś czasu z walutomat.pl

To nie jest stacjonarny kantor, tylko wymiana walut miedzy uczestnikami, wiec dynamika kursu jest dość znacząca. Wpłaty i wypłaty są dość proste, ale ograniczona jest liczba banków, gdzie to hula online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam od jakiegoś czasu z walutomat.pl

To nie jest stacjonarny kantor, tylko wymiana walut miedzy uczestnikami, wiec dynamika kursu jest dość znacząca. Wpłaty i wypłaty są dość proste, ale ograniczona jest liczba banków, gdzie to hula online.

ale kurs lepszy od tych standardowych kantorow online czy tez zalezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs jest lepszy, aczkolwiek zmienia sie to dynamicznie tzn rano moze byc taniej, a wieczorem juz jest tak samo jak w tradycyjnym.

Dzisiejszy wyliczenie dla EUR:

Walutomat: 4.19

BOS Bank: 4.3812

Przy racie kredytu 500EUR oszczedzacie około 95PLN!!!

Przy wymianie <100EUR (i rownowartosci w innych walutach) lepiej sobie odpuścić internetowe kantory. Poza tym nawet wlasciciele kantorów tradycyjnych korzystaja z internetowych kantorow do pomnazania swojego majątku :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie zaglebilem w temat i tak walutomat faktycznie chyba najlepszy kurs ale jest jedno ale , bez oplat za wyplaty obcej waluty obsluguje chyba tylko 4 banki , a tak miedzy innymi do mbanku czy multibanku trzeba zaplacic 5 zl za przelew wymienionej juz waluty. Porownujac np. portal cinkciarz.pl :) ktory kurs ma na podobnym poziomie a wyplaty ma za free do wiekszosci bankow to jak dla mnie lepszy jest ten drugi. To co piszesz ze taka roznica jest 95zl to w porownaniu ze spreedem w banku masz tam roznicy 20 gr, pomiedzy kantorami internetowymi i walutomatem jest roznica 1-2 grosze max , wiec najlepiej korzystac z uslug tego ktory obsluguje za free dany bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie zaglebilem w temat i tak walutomat faktycznie chyba najlepszy kurs ale jest jedno ale , bez oplat za wyplaty obcej waluty obsluguje chyba tylko 4 banki , a tak miedzy innymi do mbanku czy multibanku trzeba zaplacic 5 zl za przelew wymienionej juz waluty. Porownujac np. portal cinkciarz.pl :) ktory kurs ma na podobnym poziomie a wyplaty ma za free do wiekszosci bankow to jak dla mnie lepszy jest ten drugi. To co piszesz ze taka roznica jest 95zl to w porownaniu ze spreedem w banku masz tam roznicy 20 gr, pomiedzy kantorami internetowymi i walutomatem jest roznica 1-2 grosze max , wiec najlepiej korzystac z uslug tego ktory obsluguje za free dany bank

Dokladnie. Pisalem o tym ze walutomat dziala online z kilkoma Bankami(PKO BP, PEKAO S.A., BZ WBK, BRE Bank, Bank Millennium). Ja wspolpracuje z PEKAOSA i przelewy walutomat<>PEKAOSA przechodza w kilka minut bez zadnych oplat. Trzeba miec oczywiscie konto w obu walutach otwarte, co tez wiaze sie z oplatami dla Banku.

A z tego co widze na stronie cinkciarz.pl to tam jest niestety duuuuzo gorzej. Online współpracuje z 2 bankami, wiec to spore ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie zaglebilem w temat i tak walutomat faktycznie chyba najlepszy kurs ale jest jedno ale , bez oplat za wyplaty obcej waluty obsluguje chyba tylko 4 banki , a tak miedzy innymi do mbanku czy multibanku trzeba zaplacic 5 zl za przelew wymienionej juz waluty. Porownujac np. portal cinkciarz.pl :) ktory kurs ma na podobnym poziomie a wyplaty ma za free do wiekszosci bankow to jak dla mnie lepszy jest ten drugi. To co piszesz ze taka roznica jest 95zl to w porownaniu ze spreedem w banku masz tam roznicy 20 gr, pomiedzy kantorami internetowymi i walutomatem jest roznica 1-2 grosze max , wiec najlepiej korzystac z uslug tego ktory obsluguje za free dany bank

Dokladnie. Pisalem o tym ze walutomat dziala online z kilkoma Bankami(PKO BP, PEKAO S.A., BZ WBK, BRE Bank, Bank Millennium). Ja wspolpracuje z PEKAOSA i przelewy walutomat<>PEKAOSA przechodza w kilka minut bez zadnych oplat. Trzeba miec oczywiscie konto w obu walutach otwarte, co tez wiaze sie z oplatami dla Banku.

A z tego co widze na stronie cinkciarz.pl to tam jest niestety duuuuzo gorzej. Online współpracuje z 2 bankami, wiec to spore ograniczenie.

wiesz mi ta wymiana jest potrzebna raz na miesiac wiec ze tak powiem nie zalezy mi na ekspresowej dostawie kasy a na najtanszej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie zaglebilem w temat i tak walutomat faktycznie chyba najlepszy kurs ale jest jedno ale , bez oplat za wyplaty obcej waluty obsluguje chyba tylko 4 banki , a tak miedzy innymi do mbanku czy multibanku trzeba zaplacic 5 zl za przelew wymienionej juz waluty. Porownujac np. portal cinkciarz.pl :) ktory kurs ma na podobnym poziomie a wyplaty ma za free do wiekszosci bankow to jak dla mnie lepszy jest ten drugi. To co piszesz ze taka roznica jest 95zl to w porownaniu ze spreedem w banku masz tam roznicy 20 gr, pomiedzy kantorami internetowymi i walutomatem jest roznica 1-2 grosze max , wiec najlepiej korzystac z uslug tego ktory obsluguje za free dany bank

Dokladnie. Pisalem o tym ze walutomat dziala online z kilkoma Bankami(PKO BP, PEKAO S.A., BZ WBK, BRE Bank, Bank Millennium). Ja wspolpracuje z PEKAOSA i przelewy walutomat<>PEKAOSA przechodza w kilka minut bez zadnych oplat. Trzeba miec oczywiscie konto w obu walutach otwarte, co tez wiaze sie z oplatami dla Banku.

A z tego co widze na stronie cinkciarz.pl to tam jest niestety duuuuzo gorzej. Online współpracuje z 2 bankami, wiec to spore ograniczenie.

wiesz mi ta wymiana jest potrzebna raz na miesiac wiec ze tak powiem nie zalezy mi na ekspresowej dostawie kasy a na najtanszej :wink4:

Takie nastawienie jeszcze bardziej Cie zniechęci. Postaw sobie raczej na jakiś poziom wymiany, a nie taniosc (co juz jest zapewnione przez te kantory), gdyz dynamika sprawi iz z dnia na dzien ten kurs moze poleciec w dol i mozesz byc bardzo rozczarowany(bo wczoraj kupiles 2gr drozej niz dzis). Ja nastawilem sie na pewien poziom kursu i dlatego jestem ostatnio bardzo bardzo zadowolony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko trend nagle moze sie odwrocic, jak czlowiek nie siedzi w tym, ni ejest maklerem np. to jest to jak ruletka nigdy nie wiadomo jak kurs sie zachowa. Nastawisz sie na jakis poziom kursu a za tydzien sie okaze ze kupowales na gorce mimo ze w tamtej chwili wydawalo sie wszystko piekne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko trend nagle moze sie odwrocic, jak czlowiek nie siedzi w tym, ni ejest maklerem np. to jest to jak ruletka nigdy nie wiadomo jak kurs sie zachowa. Nastawisz sie na jakis poziom kursu a za tydzien sie okaze ze kupowales na gorce mimo ze w tamtej chwili wydawalo sie wszystko piekne

Nie zrozumiałeś. Owszem, nastawiłem się na konkretny kurs(4.25). Jak jest powyżej to szkoda, ale i tak kupuje minimum tego co potrzebuje. Jak poniżej tego poziomu, to :kox: i kupuje za wszystko co mam:) . I mam gdzieś ze jutro będzie taniej o 2 gr, bo dzisiaj i tak kupiłem poniżej ustalonego poziomu. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem tylko co jak Ci w miesiac zjedzie kurs do 3.9 ??

Nadal jestem szczęśliwy, bo to poniżej mojego poziomu 4.25. Jak jest po 3.9 to kupuje wtedy dużo waluty, na zapas :evil: A potem jak jest >4.25, to kupuje minimalne ilosci, bo troche mi sie juz nazbierało papierów po 3.9 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...