Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanie przegub i półoś


martin0207

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką pogodę mamy każdy widzi (wczoraj śnieżyca w całym kraju). Wczoraj wracałem wieczorem do domu. Jadąc jedną z naszych pięknych nie odśnieżonych dróg musiałem dosyć ostro skręcić i przebić się przez ok.25cm warstwę śniegu. Na moje nieszczęście ugrzęznąłem. Oczywiście byłem wyposażony w saperkę. Po delikatnym odkopaniu samochodu przy pomocy siły mięśni brata próbowaliśmy wyjechać ze śniegu. Ku mojemu zdziwieniu auto ani drgnęło. Wskazówki liczników się podnoszą, silnik pracuje prawidłowo, biegi wchodzą jak należy. Przy puszczaniu sprzęgła słychać tylko zgrzyt z okolicy koła/przegubu/półosi. Dzisiaj po wepchnięciu na kanał i postawieniu samochodu na klockach, zacząłem to kręcić kołami, sprawdzać czy da się ruszyć półośkami i w pewnym momencie prawa półoś doszła o kilka cm w stronę koła. Guma od przegubu zewnętrznego jest powciągana do środka a na wierzchu jest widoczny smar. Audi zaczęło jeździć. Półosi więcej już nie dało się ruszyć na boki. Stuków z przegubu nie słychać.

Pytanie: Czy to wina przegubu? Czy trzeba wymieniać cały czy tylko jakieś zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snieg byl czysty, oslona sie uszkodzila, wiec nie ma potrzeby wymiany calego przegubu. Jak bedziesz kupowal nowa oslone, to dorzuc 10zl i kup porzadna - wiem, co mowie, bo np. Lobro sobie radzi bardzo dobrze, a Kamoka, Hart, etc, to tylko wkurza, bo wytrzymuje baaaaardzo krotko;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dużo nie jeździłeś z tą walniętą osłoną to wymieniłbym tylko samą osłonę - miałem tak samo , choć wszystko zależy czy jakiś syf się tam nie dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...