Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Błąd czujnika Halla


vojtec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

O czujniku Halla i błędzie 515 napisano tu już wiele ale pomóżcie mi w mojej sprawie. Po krótce.

Kupiłem A4 1.8 2000r. i od początku była jakaś mułowata, (mam porównanie z pasattem 1.8 kumpla) wymieniłem wszystkie filtry, świece itp i skutek był raczej średni. Podpiałem do kompa i wystąpił błąd 515 - czyli czujnik Halla. Wymieniełem go - nastapiła minimalna poprawa ale na kompie dalej występuje bląd 515. Sprawdziełem instalację od czujnika do sterowinika - wszystko ok, podpiąłem czujnik bezpośrednio do sterownika a na kompie dalej błąd. O co chodzi?! Niemam już pomysłów a moja A4 jeździ jakoś tak bez wiary. Pomocy![br]Dopisany: 13 Kwiecień 2008, 12:13 _________________________________________________Zapomniałem dodać, że ustawienia rozrządu też sprawdziełem i są idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a sprawdzales czy nie ma zwarcia lub przerwy w przewodach, lub uszkodzna wtyczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to miałem bład halla 515 tez miałem go juz wymienic ale dla pewnosci pojechalem do aso i sie okazalo ze błąd wystepuje dlatego bo zle był ustawiony rozrzad.ustawili rozrzad i aparat zapłonowy gdzie znajduje sie hall i jest ok.zabuliłem 300zł :slina:PS.falowały mi obroty nie wiem jak u ciebie.gdyby hall był całkowicie poadnięty to nie dało by rady odpalic auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że przy wymianie rozrządu serwis w niemczech ŹLE ustawił jakąś nastawnię rozrządu, która znajduje się gdzię z tyłu silnika!!! Ale to tego trzeba było niestety pofatygować się do ASO Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...