Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGA] Przełamany przewód/wężyk


franiomrozik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukając przyczyny nie działania tempomatu dotarłem pod osłonę silnika. Po jej zdjęciu zobaczyłem przełamany plastikowy przewód/wężyk zaznaczony na zdjęciu.

Zdj_cie_0009.jpg

Chciałem zapytać do czego służy ten przewód? Jak się nazywa, czego mam szukać w sklepie i o co pytać? Samochód mam od trzech tygodni i nie zauważyłem żeby się działo coś złego. Co wogóle mogło być nie tak z samochodem przez ten przełamany wężyk?

Drugie pytanie dotyczy również przewodów, zaznaczonych na drugim zdjęciu, których stan wskazuje na lekkie zużycie. Od czego są te przewody? Te przewody chyba mogę zastąpić zwykłymi kupowanymi "na metry" w motoryzacyjnym?

Zdj_cie_0016.jpg

Chciałem jeszcze tylko zaznaczyć, że jestem nowy na forum i jeśli coś napisałem lub zrobiłem nie tak to proszę o wyrozumiałość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze to jest odma. Nie ma wpływu na działanie tempomatu i pęka od samego patrzenia na to. Te drugie zdjęcie to jest instalacja podciśnienia- to może mieć wpływ na nie działanie tempomatu. Ty napewno masz tempomat? Bo na drugim zdjęciu powinna być widoczna taka "grucha" sterowana podciśnieniem od przepustnicy. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka od tempomatu jest przy kierownicy. Jak zdjąłem obudowę z kierownicy to przewody od niej odchodziły i szły gdzieś głębiej. A grucha chyba na zdjęcie się nie załapała bo wężyki, które odchodzą od pedału gazu i hamulca idą właśnie do komory silnika do jakiejś takiej pompki. Więc te wężyki które są na drugim zdjęciu mogą mieć wpływ na działanie tempomatu? U mnie są trochę sparciałe. Może jak je wymienię to coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączenie do VAGA coś pokaże przy tempomacie tego typu? Do kompa już podłączałem. Wyświetliło mi takie błędy:

16516 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal too High

P0132 - 35-10 - - - Intermittent

17546 - Fuel Trim: Bank 2 (Add): System too Lean

P1138 - 35-10 - - - Intermittent

00955 - Key 1

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej o tych błedach? Szczególnie czego dotyczy ten ostatni? Czy może mieć jakiś związek z tempomatem? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...