Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Dziwne objawy podswietlenia calej deski i awara szyb po deszczu!!Pomoc!


TaSiOrXx2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problem. Dziś rano jak schodziłem z pracy to nie chciały mi mi się otworzyć drzwi od kierowcy z pilota, wiec postanowiłem szyby spuścić elekt z pilota i otworzyć drzwi od wewnątrz. Już kiedyś miałem ten problem zima ale przez jakiś czas było dobrze bo auto stało w garażu i drzwi się otwierały normalnie, no i tu się zaczęły schody! Po wejściu do auta nie moglem zamknąć szyb elektrycznych i postanowiłem je zamknąć z pilota.Jakoś się zamykały ale przerywaniem tz. podnosiły się na 2 centy i zero reakcji i wtedy znów zamykałem otwierałem auto i przytrzymywałem na zamknięciu do skutku aż się zamknęły wszystkie szyby. Po odpaleniu auta zaczęło wariować podświetlenie całej deski tz. podświetlenie klimatronika zaczęło się mocniej świecić a reszta podświetlenia w tym momencie nie działały przez jakaś chwilkę.No ale po kilku sekundach wróciło do normy.Jak wracałem do domu z pracy to zdarzyło mi się ze podświetlenie licznika mrugnęło na sekundę ale po chwili było oki. Zauważyłem ze nie działa mi zamykanie szyb tz. działa ale przerywanie a jedna szyba tylna nie ma reakcji na zamykanie i otwieranie. Aha no i auta nie moge zamknąć z pilota.Zero reakcji na jedne drzwi od kierowcy i od środka tez nie idzie zamknąć auta

Panowie jak sądzicie może coś przemokło wkoncu odwilż przyszła i pada co chwile?? Mozę przemokło np. moduł przy szybie czy kończy się moduł komfortu??

Czekam na wasza opinie o tym dziwnym przypadku jakie mnie dotknęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podepnij kompa i sprawdz jakie bledy sa :)

Moze gdzies wilgoć dostala sie albo do MCE albo do Komfortu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu znajduje się pod fotelem kierowcy. Moim zdanem bardzo złe miejsce tymbardziej że znajduje się tam otwór spustowy by spuścić wodę. Normalnie jest on zakryty dekielkiem. Istnieje taka możliwość że dostała Ci sie tam wilgoć bo dekielek np się odkleił. A przy obecnych warunkach atmosferycznych nie trudno o to. Zajrzyj tam, lecz na początku sprawdz VAG-iem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jest w porządku! :> Przyczyna to dostała się woda pod moduł komfortu!Jedna noc autko postało w kotłowni i wszystko wróciło do normy.

Dziś z kumplem rozbierałem cabrio b6 przyczyny były podobne elektronika nie reagowała na szyby, lampki wnętrza, składanie dachu.No po demontażu podłogi aż się zdziwiłem ile tam wody było, normalnie kable pływały a moduł komfortu zatopiony.Auto do suszenia się teraz nadaje a jutro sprawdzimy moduł jak wyschnie czy będzie chulał :D Jednak auto w tym miejscu nie jest dopracowane do konca no i te położenie modułu.. masakra.

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jest w porządku! :> Przyczyna to dostała się woda pod moduł komfortu!Jedna noc autko postało w kotłowni i wszystko wróciło do normy.

Dziś z kumplem rozbierałem cabrio b6 przyczyny były podobne elektronika nie reagowała na szyby, lampki wnętrza, składanie dachu.No po demontażu podłogi aż się zdziwiłem ile tam wody było, normalnie kable pływały a moduł komfortu zatopiony.Auto do suszenia się teraz nadaje a jutro sprawdzimy moduł jak wyschnie czy będzie chulał :D Jednak auto w tym miejscu nie jest dopracowane do konca no i te położenie modułu.. masakra.

Pozdroo

No nie przemyśleli tego, dobrze że tylko o to chodziło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ukniknąć ponownego zalania MK wyczyść odpływy wody w podszybiu. Jak tego nie zrobisz - powrót problemu gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...