Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] zakup akutka i tansze znizki prosba o rozwiazanie problemu


Rekomendowane odpowiedzi

witam :hi: od jakiegos czasu planuje zakup autka oczywiscie A4 i po jego przerejestrowaniu i ubzpieczeniu oczywiscie bede mial duza kwote do zaplaty za ubezpieczenie :confused4: i nurtuje mnie taki problem.Czy pozniej podczas rejestracji auta moge dopisac wspolwlasciciela aby miec tansze znizki :> ,jezeli na ofercie kupna-sprzedzy lub marzy bedzie podpisana tylko jedna osoba.jezeli ktos cos wie na ten temat to bardzo prosil bym o pomoc. Z gory dzieki :notworthy: pozdrawiam Solarek4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to możesz dopisać współwłaściciela nawet gdy auto jest już zarejestrowane (w tym przypadku koszt około 70zł).Oczywiście trzeba podpisać z tym współwłaścicielem jakąś umowę na połowę samochodu. Będziesz miał wtedy zniżki przy ubezpieczeniu takie jak ma współwłaściciel. Wadą tego rozwiązania jest to,że gdy spowodujesz szkodę to zniżki tracisz zarówno Ty jak i ten współwłaściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym to wiem...to jest wlasnie najgorsze ze przy jakiejs kolizji mozna ztracic znizki.Dzieki wielkie kolego :notworthy: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jeszcze nie kupiles auta a chcesz skorzystac z tego co wyżej napisales to proponuje przy kupnie i spisywaniu umowy (kupna-sprzedazy) jako kupujacych wpisac dwie osoby... Jesli kupisz auto tylko na siebie to pozniej bedziesz sie bawił w umowy darowizny polowy auta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :) na pewno skorzystam przy zakupie autka z Twojej propozycji :> bedzie to dla mnie wygodniejsze jezeli pozniej mam sie bawic w jakies umowy darowizny...jeszcze mam jedno pytanko do Ciebie kolego?? Jak to jest np...jak sa dwie osoby wpisane w dowodzie (wlasciciel i wspolwlasciciel) a pozniej chce sie wypisac wspolwlasciciela?? - moj wujaszek ma taki problem bo jest wpisany w dowodzie razem ze swoja szwagierka ktora miala znizki a on nie.I teraz on chcialby juz byc pelnym wlascicielem tego auta gdzyz juz po tych kilku latach dostal spore zniki...czy wiaza z tym sie jakies duze sprawy do zalatwienia?? jak bys mogl mi to wytlumaczyc byl bym bardzo wdzieczny,bo sam chcialbym sie dowiedziec jak to z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w dowodzie są wpisane dwie osoby (własciciel i wspołwłasciciel) a chcesz zeby był tylko jeden to najprostszym sposobem przeniesienia własnosci polowy auta na drugą osobę jest własnie umowa darowizny. Z taka umową idzie sie do Wydziału komunikacji i reszte oni załatwiają.

Jest jeszcze jedna kwestia... podatek od darowizny... ale to wtedy jesli obdarowanym nie jest najblizsza osoba a kwota darowizny przekracza jakąs tam wartość (nie chce pisac zeby nie sklamac bo nie pamietam ile to jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...