Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nie mogę zwiększyć dawki paliwa


niekrasz

Rekomendowane odpowiedzi

miałem zbyt małą dawkę paliwa około 9mg i palił mi w mieście 10-11L

korzystając z adaptacji engine > 10 > 01

ch01.jpg

zwiększyłem wartość na maksimum

i udało mi się tylko zejść do 7mg (spalanie w korkach w mieście spadło trochę do 9L), ale chciałbym zwiększyć dawkę do 3-4mg (lubię wcisnąć pedał w podłogę, silnik zdrowy, zalewany motulem, nic nie kopci)

http://vaglog.rtnet.pl/niekrasz_73090.html

1. czy da się obejść ograniczenia VAG-COMa?

2. może trzeba gdzieś przy silniku przekręcić jakąś śrubkę (silnik AVF 1.9TDI 130KM)?[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 16:14_________________________________________________prosba o wszelkie sugestie co mozna zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nastawy to chyba nie dzialaja na silniki PD...

Jestes pewny ??? skoro udalo sie zwiekszyc i fizycznie widac to na logach to cos w tym musi byc. Sam osobiscie testowalem te ustawienia i stwierdzam ze roznica jest odczuwalna (takie sa moje odczucia), lecz jest ograniczenie ktorego chyba raczej sie nie omienie - pozostaje korekta mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i u mnie adaptacji engine > 10 > 01 = error, dziala tylko dla 02. Wczesniej wklepywales jakis login? U mnie nawet nie zapytal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdzilem to na moim AWX, co tam nie wklepie to nic sie nie zmienia...zostawilem przypadkowa jakas wartosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie zmienia bo jest pewne ograniczenie adaptacji nie pamiętam ile ale załóżmy że 200 jednostek od aktualnej/podstawowej wartości

w jedną i drugą stronę

może ją przekroczyłeś i dlatego się nie zmienia

a jeszcze jeden login do ECU 12255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok, cos tam sie zmienia w tej dawce paliwa, ale problem byl w "za***anym" syfem filtrze paliwa, mimo ze nie dawno zmienialem

spec co mi sprawdzal jeszcze doradzil wrzucic sportowy filtr powietrza by mieszanka lepiej sie spalala

efekt: po wyjechaniu od niego spalanie odrazu spadlo do 8L w warszawskich korkach

podsumowujac: brak tlenu, male dawki paliwa, spowodowaly wysokie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...