Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Błędy 575 1265 1237


krystianoo92

Rekomendowane odpowiedzi

1265 Zawór recyrkulacji spalin-N18

przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym

różnica dorególowania - BŁĄD SPORADYCZNY

1237 Zawór odcinający paliwo -N109

przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

Witam moze ktos mi powiedziec co to znaczy tak na chlopski rozum he?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie to masz najprawdopodobniej uszkodzony N18 czyli zawór sterujący EGR. Co do błędu 575 to albo zawór N75 albo wężyki podciśnienia posprawdzaj czy któryś nie ma dziury ale najprawdopodobniej zapieczona turbina. CO do 1237 to taki błąd może wyskakiwać jak masz np: odcięcie paliwa zrobione na przekaźniku. N109 jest umieszczony w pompie wtryskowej (szukaj go w okolicy rurek ciśnieniowych idących do wtryskiwaczy) wychodzi z zaworka jeden (pojedynczy ) kabel na którym po przekręceniu zaplonu musi pojawić się +12V - w innym przypadku nie zapalisz silnika sprawdź czy kabel nie ma zaśniedzialego "oczka" które jest przykręcone do elektrozaworka - wyczyść je i posmaruj wazeliną techniczną . Jakbyś zrobił dynamiczne logi było by lepiej widać co sie dzieje z autkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapieczona turbina czyli do naprawy turbina??[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 20:37_________________________________________________Nie mogę zrobic za bardzo logow bo na moim kompie nie chodzi vag tylko musze pozyczyc od kumpla a wyjechal. u mnie chodzi tylko polski vag...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewny czy chodzi o silnik AHH czy zwyczajnie został źle wybrany prefiks w temacie bo w opisie masz silnik AHU a w kwestii turbo to ogromna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik AHH. I teraz wracalem z pracy 30KM i bylo wszystko ok ciagnal jak powinien a nie raz jest tak ze ciagnie i nagle jak by go ktos za tyl zlapal i sie muli strasznie puszczenie gazu nic nie da tylku musze go zgasic i zapalic od nowa i znow chwile jest dobrze a pozniej to samo... Ale dzis jak narazie szedl jak powinien. Jutro sprobuje wyczyscic przeplywke tak mi poradzil znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...