Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] wymiana zawiasow przod strona kierowcy


KIKO80

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do tego sie zabrac co trzeba rozkrecic aby sie nie narobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj to wlasnie robilem i nie da sie tak zeby sie nie narobic :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego sie zabrac co trzeba rozkrecic aby sie nie narobic.

:szukaj: było to już opisane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ale tylko o gornym zawiasie, gdzie i tak kazdy sobie radzi sam,

o dolnym nie ma prawie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARIUSZ powiedz cos wiecej .bylo napisane tyle ze nic szukaŁem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze ci jak to robilem,

-na poczatku obrysowalem mazakiem zawiasy jak leza na drzwiach i na slupku.

-o gornym zawiasie tylko tyle ze rozkreca sie go na pol ta srubeczka na klucz 7 i wymienia tylko czesc od strony drzwi bo ta druga sie nie zuzywa. jak go zalozlem i wstepnie ustawilem wzialem sie za dolny zawias.

-najpierw odkrecilem srube od strony kabiny, przy pedalach trzeba zdjac plastik i odchylic na bok kostki elektryczne, trzeba uwazac zeby sruba nie wpadla w profil zamkniety, mi wpadla niestety a potem tez wpadla nasadka klucza nasadowego 13, ale dalem rade to wyciagnac magnesem na sztywnym drucie.

-potem odkrecilem drzwi od dolnego zawiasu( 2 srubki), otwarty zawias zawinalem szmata.

-zdjalem drzwi z gornego zawiasu( wystarczy zostawic poluzowana ta srubke na klucz 7 co laczy gorny zawias)

i drzwi nie trzymajace sie juz wcale na zawiasach( nadal trzymaja tylko kable w gumie)

odchylilem i przelozylem obok dolnego zawiasu(na ktorym jest szmata) do tylu co masz dobrze zobrazowane na rysunku ktory dla ciebie zrobilem. postawilem je na progu, z drugiej strony na podkladkach z klockow drewnianych i oparlem o blotnik podkladajac grubo szmaty.

mozna jeszcze podeprzec ramke drzwi np szczotka zeby nie polecialy jak robisz sam.

zmianazawiasudolnego.jpg

-wtedy jest dojscie do tej drugiej ,,trudniejszej sruby,,pod blotnikiem, juz ostatniej.

-wyciagnalem zawias, rzucilem nim za psem i wlozylem nowy zawias, zakrecilem ta trudna srubke ale narazie lekko zeby jeszcze moc regulowac zawias.

-natomiast srubke od strony pedalow zakrecilem mocniej zeby zawias mogl utrzymac drzwi.

-drzwi dalem spowrotem na swoje miejsce, zalozylem na gorny zawias(wyregulowany wczesniej), przykrecilem drzwi do dolnego zawiasu.

-wstepnie wyregulowalem odchylenie drzwi na dolnym zawiasie(2 srubki laczace drzwi z dolnym zawiasem) zeby byly rowno z blotnikiem.

-czas na regulacje wysokosci zeby drzwi nie wisialy ani nie byly za wysoko i ladnie trafialy w rygiel( jego sie nie da regulowac gora-dol). poluzowalem delikatnie srube od strony pedalow

(sruba tak zwana ,,trudniejsza,, pod blotnikiem jest luzna) cale drzwi moglem wtedy regulowac gora-dol razem zawiasem dolnym.

-kiedy znalazlem odpowwiednia pozycje ze drzwi ladnie sie zamykaly i wszystko pasowalo,

dokrecilem juz na stale srube przy pedalach.

odrysowalem mazakiem 2 sruby laczace drzwi z dolnym zawiasem zeby wiedziec potem jak byly.

-po upewnieniu sie ze wszystko gra zdjalem drzwi spowrotem, odchyliem tak jak to bylo wczesniej opisywane i dokrecilem mocno srube za blotnikiem.

-zalozylem drzwi na gorny zawias i dolny zawias ustawilem na drzwiach wedlug znakow ktore robilem mazakiem przed ostatnim zdjeciem drzwi.

-gra i buczy, drzwi teraz chodza lepiej niz prawe

[br]Dopisany: 22 Luty 2012, 13:37_________________________________________________mozna sie tez dostac do tej sruby pod blotnikiem zdejmujac nadkole i potem jeszcze taka zaslepke

jest to metoda bezpieczniejsza dla lakieru ale ja jej nie wybralem.

powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI ja rozpiolem calą instalke z drzwi, dolny to tak rozebrałem tylko chodzilo mi o gorny czy wymieniales ta druga czesc czy tylko jedna. teraz wiem .pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy zawias od strony drzwi trzeba kontrować jak od strony słupka czy w drzwiach jest jakiś stały gwint i tylko się wkręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...