Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Pukanie przy lewym przednim kole podczas hamowania silnikiem i pod góre


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jezdze po mechanikach i wszyscy rozkładają ręce.

Co jakiś czas (co kilkanascie km) zaczyna mi coś dosyć głośno pukać w okolicach lewego koła z przodu (słychać to tak w okolicach końca kolumny kierowniczej - pedały).

Puka z czestotliwością zależną od szybkości jazdy. Najbardziej stuka na niskich biegach i małej prędkości.

Stuka najczesciej gdy hamuje silnikiem i gdy na wysokim biegu próbuje wolno pod góre wjechać. Na luzie praktycznie nie puka.

Nie ma większego znaczenia czy jade po prostej czy po dziurach oraz czy skręcam czy jade prosto .... jak zacznie to puka cały czas praktycznie.

Dzwięk przypomina odgłos stukania w oś kawałkiem metalowego pręta.

Najgorsze że zawsze jak dojeżdżam do mechanika to pukanie ustaje (zbieg okoliczności). Wszyscy zgodnie twierdzą że wszystko jest ok - a niestety momentami tak wali że sie ludzie oglądają.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć ? Może warto coś w ciemno wymienić o ile to koszt np 100-200 zł ?

z góry dziekuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze do sprawdzenia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry mechanik na szarpakach powinien wyczuć luzy w zawieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz zawiasy drzwi , u mnie w roverku 600 jak zrobil sie duzy luz na zawiasach to byl wlasnie taki metaliczny dzwiek jakby cos metalicznego stukalo. Kazde dodanie gazu,odjecie gazu, nierownosci na drodze , to wlasnie zawiasy sie odzywaly. Przejedz sie troche z otwarymi drzwiami i sprawdz czy nadal tlucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowisz to wyglada to na przegub moim zdaniem. To stukanie wlasnie tak sie rozchodzi i czuc je w nogach. Nie jestem pewien na 100% ale musisz to sprawdzic. Czy na zakretach bardziej puka? U mnie jest bardzo podobnie i wszystko wskazuje na przegub, mam peknieta gume na zewnetrznym przegubie i od tego zaczni swoje ogledziny chociaz guma moze byc cala a przegub i tak bedzie stukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...