Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?


srool

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

dłubałem dłubałem i nie wyszukałem nic co by było pokrewne z moim przypadkiem.

Wymieniłem jakiś czas temu concerta 2 na rns-e.

W czasie wymiany okazało się, że tył dalej nie gra, a wydawało mi się, że będzie. Osoba dokonująca montażu powiedziała, że należy kupić inny wzmacniacz aby były dodatkowe 2 kanały na tył (czyli łącznie 4 głośniki 4 tweetery).

No i niby tak zrobił, "niby" bo nie byłem przy montażu a również nie mam zielonego pojęcia gdzie on się mieści i nie mam jak sprawdzić czy jest zmostkowany czy inny (starego nie dostałem).

Postanowiłem sobie dokupić aux in bo mi czytnik kart SD nie działa (tak wiem ,że są do 2 GB , wiem ,że nie SD HC wiem wiem, nie działa i koniec) i słabo czyta płyty nie ori więc stwierdziłem ,że to będzie najtańszy i w zasadzie najlepszy sposób na słuchanie muzyki. No ale ,jeszcze czekam na chwytaki ,żeby wyjąć nawi.

Więc jak już stwierdziłem ,że zacznę dłubać to wpadł mi do głowy pomysł subwoofera.

Nie mam zestawu Bosea, mam B6 sedan, więc wszystko muszę pewnie ciągnąć na tył?

Kupiony mam 2 kanałowy wzmak Powerbassa i jakiś tam od kumpla wolnostojący Sub, tylko ,że jak ja mam to podłączyć do tego ori wzmaka?

Jeżeli wzmak ma oddzielne wyjście na suba to przecież nie podłącze go do rca in Powerbassa bo się sfajczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kluczową sprawa jest to jaki masz system w aucie i co Ci magik pozmieniał w instalacji?

Odpowiedz na te pytania i postaramy się rozwiązać problem:

1) Jaki masz system zwykły (czyli auto nie miało fabrycznego radia), ASS (czyli aktywny tył a przód zasilany z radia wzmacniacz na tył zamontowany chyba pod tylna półką ale nie jesten tego pewny na 100% bo mam avanta), BOSSE (czyli wszystkie głośniki zasilane są ze wzmacniacza w bagażniku)?

2) Na concercie 2 chodziły ci wszystkie głośniki?

3) RNS-E miał robione kodowanie pod twój system

Ogólnie najprościej było by wyprowadzić z kostki RNS-E z tylnych wyjść kable i wprowadzić do wzmacniacza przez złącza RCA i wzmacniaczem zasilić suba. Jeśli chcesz zachować tylne głośniki to trzeba było by zastosować podzielnik sygnału, żeby z jednej pary wyjść zrobić dwie. Ogólnie to jak się nie znasz na tym to odpuść temat i oddaj auto do specjalisty ale nie tego co zakładał ci RNS-E :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2) nie wiem co teraz mam ale był wcześniej concert i na nim nie grały tylne głośniki, jeżeli pomożesz mi zlokalizować wzmacniacz to może uda mi się nabrać pewności.

3) ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie bo go nie rozumiem , wydaje mi się (o ile dobrze myślę) to musiał mieć zrobione kodowanie bo grają przednie i tylne z efektem surround.

To co dalej napisałeś to jak rozumiem z aktualnego kabla który wchodzi w ori wzmaka mogę wpiąć się w odpowiednie piny i zmostkować go do wzmaka na suba? Są może jakieś gotowce które to robią czy muszę sam porzeźbić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1,2 zrób zdjęcie kostek ori instalacji za radiem. Przy montażu RNS-E elektryk musiał zastosować przejściówkę z iso na iso2 zrób zdjęcia kostek oryginalnej instalacji.

Co do 3 to RNS-E jak i concert 2 wymagają odpowiedniego kodowania. Ale u ciebie podejrzewam że fabrycznie mogła być instalacja z tylnymi głośnikami zasilanymi z radia a fabryczne radia takiej instalacji nie obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ori powinien być w bagażniku pod półka lub którymś boczku w avancie jest w prawym. Taka srebrna puszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwe, że z bezpośrednio wcześniej głośniki były wpięte do Concerta?

Przypomniała mi się historyjka poprzedniego właściciela, Elebrotha, że seryjnie miał jakiegoś pioniera ale ,że go ukradli dwa razy to wstawił sobie ori. czy może mieć to związek z brakiem wzmaka? pod półką na pewno nic nie ma, jedynie co to może w boczku ale to musi być pod wykładziną bo ni cholery tego nigdy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa staje się jasna penie masz zwykłą instalacje bez wzmaka.

Bez przeróbek instalacji na ori radiu tył ci nie zagra. A twój elektryk miał racje że potrzebny ci dodatkowy wzmacniacz.

teraz zostaje tylko pytanie czy chcesz uruchamiać tylne głośniki skoro zamierzasz włożyć suba do bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś mi się już we łbie kręci ale nie rozumiem...

Zakładając ,że mam teraz jakiś tam wzmak od elektryka i ten Powerbassa.

Mostkuje sobie wejście tak aby były na oba wzmaki, jeden gra na cztery głośniki a powerbass obsługuję tylko sub, źle kminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A elektryk w końcu dołożył ci wzmacniacz?

Bo cała zabawa rozchodzi się o podzielenie sygnału na dwa wzmacniacze.

a mostkuje się wyjścia ze wzmacniacza na suba według schematu producenta wzmacniacza, bo sygnał jest podawany prze 2xRCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłacałem za ten wzmak więc chyba jest?

poza tym na samym RNS-E grał tylko przód co mnie zdziwiło i stąd wyszła akcja dokładania wzmaka aby grał tył. Tylko gdzie on to mógł włożyć, jest miejsce za RNSem ? Czy za zegarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w okolicy Schowka przed pasażerem mógł go upchnąć. Pasowało by zdemontować schowek i na 99% tam go wsadził. Sam tak robiłem bo najmniej kabli trzeba ciągnąć. Kwestia tylko jak jest podłączony przez RCA czy kable. Jak są RCA to dwa takie rozdzielacze i możesz podpinać suba.

http://allegro.pl/rozdzielacz-kabel-rca-chinch-1xgn-2xwt-dl-25cm-i2157800757.html

Wpinasz je przed wzmacniacza i jedna para wyjść zostanie ci do suba. Musisz jeszcze doprowadzić +12V z radia żeby sterowało wzmacniaczem i oczywiście samo jego zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO trzeba wpiąć się w kable i dorobić RCA, lub wpiąć się za wzmacniaczem i poprowadzić kable sygnałowe jak do głośników oczywiście jeśli masz takie wejścia w wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...