Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Tiptronic 5HP19 DEX - szarpie przy zmianie z 2 na 3 i przeciąga zmianę 3 na 4


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem dotyczy A6 2.8Q. Olej w skrzyni i filtr wymieniłem z nadzieją, że to zażegna problem, jednak niestety - nic się nie zmieniło. Niezależnie od tego, czy jesteśmy na manualnej zmianie, czy na D, tip dokręca obroty (coś, jakby półsprzęgło) i wbija trójkę - jest wtedy pojedyncze, dość mocne szarpnięcie. Przy zmianie z 3 na 4 też przeciąga obroty, ale już bez szarpnięcia. Na magnesach było trochę opiłków, olej był w miarę czysty - nikt raczej go nie zmieniał sądząc po oznaczeniach filtra. Czy jest możliwa adaptacja skrzyni? Jak ją przeprowadzić? Błędów w sterowniku brak, teoretycznie jest wszystko w porządku. Tarczki cierne? Nie wiem...Padający konwerter chyba nie spowodowałby takiego problemu... Proszę o pomoc i poradę:)[br]Dopisany: 23 Luty 2012, 22:29_________________________________________________Jedna cenna uwaga - na rozgrzanym oleju jest lepiej - też przeciąga, ale nie szarpie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

nie jestem specem, ale ostatnio też padł mi konwerter w skrzyni i tutaj mogę Ciebie pocieszyć bo miałem inne objawy:) Poczytałem trochę o tych skrzyniach i Twoje objawy wyglądają na problemy z zaworami elektromagnetycznymi lub po prostu masz za mało oleju, gdyż ten zwieksza swoją objętość pod wpływem ciepła. najpierw sprawdź stan oleju przy temp 35-40 stopni oleju. Wjedź na kanał, odkręć dużą śrubę w misce skrzyni, podepnij vaga (program vag-com->02 - Auto Trans -> Measure Block->007->go!) i czytaj temperaturę oleju aż osiągnie ok 40 stopni. Auto cały czas na chodzie na P. Jak zacznie przy tej temp sączyć się olej to jest OK- jak nie-to dolewka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała zmiana w temacie - podejrzewam, że gdzieś może być syf w zaworkach, bo skrzynię przekodowałem na 00010 i zmienia biegi lepiej, ale szarpanie jeszcze czasem jest. Olej ma oczywiście prawidłowy stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...