Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wycieraczka przednia od strony kierowcy nie zbiera wody >100km/h


Marekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wycieraczka przednią-kierowca. Podczas jazdy z prędkością powyżej 100km/h górna część wycieraczki (3/4) nie zbiera wody (najwidoczniejsze podczas ruchu powrotnego wycieraczki). Nie ma problemu z wycieraczką pasażera.

Wycieraczki są nowe (valeo), guma jest ok.

Podczas postoju lub wolniejszej jazdy wszystko jest bardzo dobrze, woda jest usuwana dobrze przez obie wycieraczki.

Czy złe zbieranie wody przy większych prędkościach może być powodowane zbyt małym spojlerem na wycieraczce co powoduje zbyt maly docisk przy dużych prędkościach? W moim przypadku wycieraczka pasażera ma większy spojler i nie mam z nią problemu nawet przy prędkościach ok 180-200km/h.

Czy można dostać wycieraczki ze spojlerami o różnych wielkościach?

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mały spojler, albo źle ułożony będzie sprawiał, że wycieraczka będzie zachowywała się jakby spoilera nie było lub jeszcze gorzej. Jego funkcja to dociskanie wycieraczki przy wyższych prędkościach.

Poza tym czasami sprężyna dociskająca całe ramię wycieraczki jest tak słaba, że nie dociska jej w odpowiedni sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w poprzednim aucie, przyczyną była zardzewiała spężyna dociskajaca, popsikałem WD-40, troche oliwy i działało :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku raczej to jest związane ze spojlerem, tak uważam.

Sprawdziłem jak przylega ramię. Jest ok (jak na moją ocenę), czuć że sprężyna dociska ramię do szyby całkiem dobrze (brak luzu czy jakiegokolwiek monentu bezwładności ramienia).

jakieś pomysły na spoiler? Czy poprostu szukać w sklepie spojlera z większą powierzchnią (tylko czy sprzedają różne wielkości?)[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2008, 13:04 _________________________________________________Kupiłem właśnie nowe wycieraczki AERO polskiej firmy (28pln w auchan), obie 530mm (nic nie haczy). Guma jest całkiem ok (gruba i przylega dobrze) i spojler jest na całej długości wycieraczki. Jest o niebo lepiej niż przy poprzednich valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...