Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Poszukiwania skrzyni


luk88spider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jakie skrzynie podejdą do mojego AHU bo moja sie rozleciała w mak.

Słyszałem że lepsze są skrzynie po lifcie ( poprawione synchronizatory z 4 i 5 ) - czy to prawda?

Czy skrzynie z mocniejszych jednostek (130km) są jakoś trwalsze czy mocniejsze od tych z np 90km ?

Chciałbym jakąś z nowszych bo może jest nadzieja im młodsza tym mniejszy przebieg.

I teraz tak bardziej z ciekawości czy są do tego silnika pasujące skrzynie 6 biegowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę wątków na forum na ten temat, rozejrzyj się to na pewno coś znajdziesz, ze 130km to nie wiem czy coś znajdziesz bo musi być skrzynia 5 biegowa, ja mam z passka B5 FL na pompowtryskach i jeżdżę już na niej ponad 1,5 roku i nadal chodzi :)

żeby wsadzić skrzynie 6 biegową to już większa rzeźba, pare osób z forum to chyba robiło, znajdz najlepiej coś z A4FL lub Paska B5FL, najświeższe na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a czy taka oto skrzynia podejdzie do mojego auta?

jak z przełożeniem? nie bd muliło przy 90km?

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-fl-skrzynia-5-biegow-manual-1-9tdi-04-i2117878553.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę jest to zamiennik EEN którą ja włożyłem, także powinno grać ;) jedynie do którejś z łap trzeba dorobic chyba grubszą podkładkę ale żaden mechanik nie będzie miał z tym problemu ;)

skrzynia ma dłuższe przełożenia niż seryjna a AHU więc auto będzie trochę słabiej się zbierało ale da rade przywyknąć ;) najwyżej później można zapodać chipa i będzie malina :)

Witam

a czy taka oto skrzynia podejdzie do mojego auta?

jak z przełożeniem? nie bd muliło przy 90km?

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-fl-skrzynia-5-biegow-manual-1-9tdi-04-i2117878553.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejdzie Ci każda skrzynia z grupy VAG z wzdłużnego 4cylindrowego TDI, różnice w przełożeniach są praktycznie nie zauważalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...