Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Odpływy wody pod akumulatorem i Servo


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko - przetykalem odplywy niedawno pod aku i servem w Audi A4 B6 ktore posiadam bagatela od 3 lat i

niestety przetykam te odplywy ok 2 razy do roku. Mimo posiadania tej dlugiej oslony pod szyba na aku i serwo. Podczas ostatniego przetykania jedna guma ktora jest osadzona na tych odplywach wpadla do srodka (przeleciala przez otwor). Na poczatku myslalem, ze pal licho niech tam wpadla to bedzie woda lepiej schodzic :D

To Ta lewa sztuka pod serwem. Niestety niedawno zauwazylem, ze troche wolno woda splywa zwlaszcza z tamtej strony. bylem na myjce w piekny sloneczny dzien, przejechalem ok 8m co w sumie zajelo ok godzine z przystankiem I po ponownym zaparkowaniu ciagle zostawialem kaluze wody w miejscu gdzie koncza sie odplywy pod autem. Duzo wieksza kaluza wlasnie z lewej strony (tam gdzie wpadla guma)

I tu rodzi sie moje pytanie - czy ktos wie, jak wyglada konstrukcja auta pod ta blacha pod aku i servem,

chodzi mi o to jak biegna te kanaly odplywowe a raczej jaki jest ich przekroj. Czy te odplywy sa jak rurki/peszle?

Czy sa moze szersze przestrzenie?

Czy jest wogole jakas szansa wyjecia tej gumy bez zdejmowania serva? To rozwiazanie w A4 poprostu jest totalnie bezsensowne.

Czy w B8 tez sa tylko 2 waskie zatykajace sie odplywy?

Bede wdzieczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, mam B5 i po każdym myciu akumulator był do połowy w wodzie, przez przypadek wepchnąłem ta gumę pod serwem do środka i już myślałem że po ptokach, ale znalazłem ją na płycie pod silnikiem, więc latareczka w rękę i szukaj. mi woda spływała po przekładni kierowniczej więc założyłem ją tak jak powinna być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnych kanałów, woda leci na osłonę silnika więc ta guma zapewne leży na osłonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie. Rozwialiscie moje obawy.

Bunny54 sugerujesz, ze gdy ta guma nie jest zalozona woda bedzie leciec nie tak jak powinna? Tj np po kolumnie kierowniczej? U mnie raczej to nie ma miejsca bo sucho w autko ;) Tak czy owak, dzieki za odzew :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bunny54 ma B5 i zapewne te dziury sa w innym miejscu niż w B6.

Ten wężyk jest długości jakichś 5cm i lepiej jak jest na miejscu bo jak jej nie ma to wtedy woda może się sączyć po ścianie grodziowej a jak jest to woda spokojnie leci sobie pod silnik na osłonę silnika a dalej na ziemię :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie scialem koncowke tej gumy gdzie bylo to zwezenie (zeby sie tak szybko nie zatykalo) - to pod aku. Natomiast pod serwem, wpadla calkiem do srodka, Przy nastepnej okazji zajrze pod oslone ;>

Narazie w Aucie sucho ;) Poza tym to chyba pelny ocynk jest wiec jak sobie cieknie po scianie to nic sie nie powinno stac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rdza raczej ci auta nie zje ale na ścianie grodziowej jest wygłuszenie i lepiej żeby było suche to raz a dwa mozliwe, że na ścianie grodziowej mogą być jakieś przewody które też lepiej żeby pozostały suche no i trzy skoro konstruktorzy włożyli tam tą gumę tzn. że jest tam potrzebna :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo to przypomnialem sobie, ze osona pod silnikiem byla juz sciagana przy okazji wymiany paska od alternatora i gumy tam nie bylo - musiala sie gdzies "zawiesic" jednak. Bede musial sie temu przyjzec. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo to przypomnialem sobie, ze osona pod silnikiem byla juz sciagana przy okazji wymiany paska od alternatora i gumy tam nie bylo - musiala sie gdzies "zawiesic" jednak. Bede musial sie temu przyjzec. pozdr

Witam a propo tej gumki nie wiecie gdzie można taką dostać ?

Edytowane przez arasz72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...