Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Montaż kierownicy podgrzewanej - jaka taśma


wudz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem podgrzewaną kierownicę do swojej B7 jednak mam problem z taśmą.

Doczytałem że elektronika kierownicy obsługuje taką funkcjonalność - 8E0953549Q; jednak taśma którą mam zamontowaną w samochodzie - 4E0953541A nie ma wyprowadzonych pinów do ogrzewania kierownicy.

W serwisie powiedzieli że elektrycznie będzie działać ale w A4 nie były montowane kierownice podgrzewanie i nie podano mi numeru taśmy jaką potrzebuję.

Przeglądam fora ale nie mogę się doszukać takiej informacji, będę wdzięczny za pomoc w temacie taśmy oraz informacje jakie jeszcze mogę napotkac problemy przy programowaniu ewentualnie wymianie. Inne wątki na temat wymiany kierownicy już przeczytałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to nie taśma tylko moduł ten za taśmą musisz mieć odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tych informacji:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Cruise_Control_Retrofitting_%288E%29

moduł mam wersji Highline czyli teoretycznie powinien obsługiwać taką funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam kierę :dancing: podgrzewaną z A8 2008 czteroramienną. Trzeba jeszcze pamiętać zeby mieć klimatronic z grzanymi siedzeniami jeszcze aby zadziałało grzanie .

Z kierownicy wychodzi wtyka 2 PIN ktora wsadzamy w tasme ( 4E0953541 B ) z gniazdem pod nią .

Moduły 8E0953549 T ( u mnie mam ten i działa) , 8E0953549 R na pewno obsługują grzanie kiery . Jezeli chodzi o 8E0953549 Q to u dominikt1 ponoć nie grzała :sad:

fe84c308c25efe5emed.jpg32abdd1bf8d3b633med.jpg50344a9a1502c73amed.jpg0c4153bbaf165263med.jpg266dc4702a41617amed.jpgdb50d79f708f83ecmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quźwa 3 dzień wiszę na necie i szukam, 100 tel a na forum w godzinę wszystko dostaję na tacy :) Wielkie dzięki Panowie

Jeszcze pytanie - na ostatnim zdjęciu doszukuje się w gnieździe o kształcie hm.. "zjawiskowym" 2 pinów do których się ponoć podłącza podgrzewanie kierownicy, a których w mojej taśmie nie ma, i widzę ciemność. Rozumiem że tam są tylko niewidoczne na foto?

Co do sterownika Q.. mam dużą nadzieję że u mnie zagada z kierownicą. Tempomat radośnie zagadał bez większych fochów. Się okaże, nie to będę polował na innego highlinea. Na lato będzie jak znalazł ;)

Jeszcze pytanie czy jak do B7 wstawię sterownik z B6 to zagada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tasmie pod grzaną kiere powinny wystawać dwa PINY ( o w tym takim gniezdzie V )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ponowne. Taśma zamówiona. Z przesyłką 150zł.

Mam pytanie odnośnie programowania. Po zmianie taśmy też trzeba do niej sterownik przyuczyć czy jest ona "przezroczysta" dla systemu i przyuczamy tylko do nowej kierownicy.

I kolejne pytanie - kierownicę kupiłem z łopatkami da się je wykorzystać do czegoś innego niż przewiduje instrukcja? Skrzyni w automacie pewnie już więcej nie kupię, przynajmniej taką mam nadzieje. Ale fajnie by było wprogramować w łopatki inną funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz kodować :wink: Kiera grzeje jak włączysz grzanie siedzen .

Pamietaj ze kiera nie bedzie parzyć w palce jak to sie to poniektórym zdawało :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła taśma, zamontowana kierownica ale ogrzewania nie ma. Błędy wszystkie pokasowane. Próbowałem włączać równocześnie podgrzewanie foteli i tylnej szyby nadal nic.

Głównym podejrzanym jest teraz posiadany sterownik 8E0953549 Q który to już, z wyżej otrzymanych informacji, odmówił współpracy u dominikt1.

Dodam że sterownik nie przyjął kodowania 04242 (STG 16 Lenksäulenelektronik) - komunikat -błędne kodowanie

Obecnie mam 04042 i jedyna możliwa zmiana jaką przyjmuje to 04142 czyli obsługę tiptronic która zupełnie mnie nie interesuje ze względu na manualna skrzynię.

Dodam że używam programu VAG CAN PRO. Jak ktoś ma bardziej rozbudowaną instrukcję do tego programu też będę wdzięczny za przesłanie.

Jaki ewentualnie sterownik kupić do siebie. Dodam że mam Audi A4 B7 2005r silnik BKE

Da się sprawdzić ogrzewanie kierownicy omomierzem - jaką powinno pokazywać rezystancję?

Tak, wiem, mogę też sprawdzić czy na pinach do podgrzewania pojawia się napięcie po wciśnięciu guzika. Muszę też to zrobić...

---------- Post dopisany 16-04-2012 at 10:40 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2012 at 08:21 ----------

Ponowna prośba, od kilku tygodni szukam na allegro modułu kierownicy 8E0953549 R (lub M lub P) ale nikt nie ma. Będę wdzięczny za info gdzie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montował już ktoś 3-ramienną grzaną kierkę tego typu w B6/B7?

AUDI A8 4H0 KIEROWNICA PODGRZEWANA MULTI SKÓRA (2645502860) - motoAllegro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk powinien być po prawej stronie:eusathink: a nie widzę .

Predzej juz ta :wink:Kierownica podgrzewana Audi A6 (4G) A7 (4G8) 2011r (2648498296) - motoAllegro

Tylko cos drogo wyjdzie ten bayer patrzac na ceny poduszek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że te z nowym multi nie zagadają z B6/B7 ...

Gdyby ktoś miał grzaną kierę z multi i moduł obsługujący grzanie to chętnie łyknę bo zbroje graty coby do zimy przygotowanym wyjechać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

- kiera z a6 c6 lopatki + podgrzewanie na przycisk.

- modul kierownicy 8e0 953 549 q

- tasme 4e0 953 542 b

I mi podgrzewanie nie dział, w kanela 16 w wartościach mierzonych w bloku chyba 5 łopatki działają, ale w polu podgrzewanie jest napis ze nie zainstalowane i tak samo jest w czujniku temperatury.

Po włączeniu świateł podświetla się wszystko oprócz guzika grzania kierownicy.

Prawdopodobnie moduł do wymiany na bogatszy, bo kodowania tam innego nie ma.

Chyba ze ktoś rozwiązał ten problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduly 8E0953549 R T M lub P , nie do dostania na alledrogo chyba ze ASO. :kwasny:

---------- Post dopisany 10-12-2012 at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany 08-12-2012 at 17:25 ----------

W ASO 1200 zl za moduł :P

Można te moduły kupić na ebay bez problemów

Audi A4 B7 8E 04-08 Steuergerät Lenkstockschalter Elektronikmodul | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...