Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie wyjaśniony problem z czujnikiem temp zewnętrznej


maruch30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi, dotyczącej mojego problemu z czujnikiem temp zewnętrznej. A więc posiadam audi a4 b5 z rocznika 2000 koniec roku z półfisem .Na fisie pokazuje mi cały czas temperaturę - 1 niezależnie od temp na zewnątrz. Irytuje mnie to bardzo, dlatego zakupiłem drugi czujnik bo myślałem że ten co jest to mam walnięty , podmieniłem a tu zonk to samo ,więc zabrałem się za demontaż licznika ,by sprawdzić czy nic się nie odłączyło, a tu niespodzianka nie ma w ogóle kabelka, który odpowiada za wyświetlanie temp( taki na cztery piny,wiem bo mam taki w a 6 )a w liczniku jest wejście na ten właśnie kabelek.Dodam że zdjąłem osłony kierownicy i szukałem tego kabelka .Moje pytanie jest takie ,czy jest taka opcja, że jest to podłączone inaczej, czyli sygnał idzie np z klimatronika do licznika, czy jakieś inne czujniki padły i trzeba je wymienić. A,dodam że mam czujnik między zderzakiem a chłodnica,który łączy się pod czarną osłoną a później idzie gdzieś pod zbiornikiem spryskiwaczy gdybym miał podnośnik to zapewne sprawdziłbym gdzie dalej leci a tak to lipa . czekam na konkretne podpowiedzi .I jeszcze jedno komp nie pokazał żadnych błędów.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cztery piny to do licznika podpinana jest antenka do zegara (mała ferrytowa montowana od tyłu licznika w b5). Licznik info o temperaturze zewnętrznej czerpie z dużej kostki. Być może wiązka od czujnika jest uwalona bądź nie łączy na kostce. Sprawdź na klimatronicu na kanale 55 jaką temperature pokazuje. Powinna być to temperatura właśnie z tego czujnika za zderzakiem.

A tak poza tym to wypadało by podpiąć vaga i zerknąć na błędy w zegarach oraz klimatronicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem że vag nic nie wykazał ,nie mogę sie połączyć z klimatronikiem, bo mam auto po lifcie, albo nie wiem jak ,chyba że vagiem ,a i z której kostki to idzie.A może być to wina samego licznika,jest to licznik jaggera ,a wiadomo że to badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś mieć najmniejszego problemu w połączeniu z klimatronikiem po prawidłowym ustawieniu interfejsu. Pisałem byś sprawdził w menu . serwisowym klimatronika jaka temp pokazuje ci na kanalle 55 - jest to temp. wyliczona na podstawie danych z tego czujnika. Poszukaj trochę było na ten temat. W ten sposób wykluczysz ewentualną usterkę na linii klimatronic - czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...