Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z centralnym zamkiem.


Beware

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Mam ostatnimi czasy pewien problem z centralnym zamkiem w Audi A4 B5 z 1995 roku. Centralny jest oryginalny, nie dokładany. Problem jest chyba dość nieczęsty: otóż zamykanie drzwi z kluczyka powoduje czasem zamknięcie jednych drzwi, czasem wszystkich, podobnie przy otwieraniu. Sytuacja nigdy nie ma miejsca przy włączonym silniku - gdy zamykam wtedy drzwi od wewnątrz, centralny spisuje się bez zarzutu. Nie mam niestety pilota - poprzedni właściciel gdzieś go zawieruszył (moim zdaniem prawdopodobnie sprzedał go). I jeszcze jedna sprawa - sytuacja sprzed kilku dni: zamknąłem drzwi, po czym zauważyłem, że zamek po wyjęciu kluczyka sam zamyka i otwiera naprzemiennie wszystkie drzwi - działo się tak przez jakąś minutę, dopóki nie włożyłem ponownie kluczyka w zamek i nie otworzyłem go 'na siłę'. Wie ktoś, co może być powodem takiej usterki? Jak można to załatać? Orientuje się ktoś w kosztach takiej operacji? Od razu mówię, że nie mam możliwości podpięcia się pod VAG'a.

Z góry przepraszam, jeśli poruszam temat, który jest banalny (albo robię to w banalny sposóB), ale jestem totalnym laikiem, a wyszukiwanie podobnych usterek od kilku dni na forum niestety zakończyło się porażką.

PS Myślałem ostatnio o dołożeniu sobie sterowania pilotem (w sumie zależałoby mi na tym, żeby był to scyzoryk) - np za pomocą takiego sterownika: http://moto.allegro.pl/sterownik-audi-80-100-a2-a3-a4-a6-a8-tt-i2164643960.html . Co o tym myślicie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być związany ze stykami w zamku kierowcy, w b5 jest chyba zamek w drzwiach pasażera spróbuj nim zamknąć i zobaczysz ja będzie się zachowywał. Jak będzie dalej wariował pasowało by się przyjrzeć pompie centralnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym zapomniałem dopisać :/ Tak, próbowałem już z drzwiami od pasażera i sytuacja wygląda podobnie. Czyli wychodziłoby, że najprawdopodobniej jest to związane z pompą od centralnego... coś innego wchodzi jeszcze w grę?

I jak sytuacja miałaby się do dokładania sterowania pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc jeszcze gdzieś przetarta wiązka i coś zwiera. Sterownik zawsze możesz dołożyć ale wpinasz się w przewody idące od zamków i nimi sterujesz pompką, ale to już zależy od typu sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba jednak bym zaczął od sprawdzenia zamków w drzwiach potem kabli w gumowych przelotkach między drzwiami, jeśli wszystko ok zajrzał bym do pompki czy nie ma śniedzi/zimnych lutów, co do sterownika centralnego zamka jak najbardziej możesz taki zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba jednak bym zaczął od sprawdzenia zamków w drzwiach potem kabli w gumowych przelotkach między drzwiami, jeśli wszystko ok zajrzał bym do pompki czy nie ma śniedzi/zimnych lutów, co do sterownika centralnego zamka jak najbardziej możesz taki zastosować

Dzięki za radę. Mam jeszcze takie pytanko: jak sprawdzić zamki w drzwiach, tzn co zrobić?

Pozdrawiam i dzięki za każdą radę :)

I jeszcze jedna kwestia - bo zastanawia mnie, czy to, że centralny tak wariuje tylko na wyłączonym silniku ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się ze musisz rozebrać drzwi wyjąć zamki, i po prosty zobaczyć w jakim stanie są styczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że zamykałeś na włączonym silniku poprze przyciski w środku. Spróbuj kluczykiem i zobaczysz jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że zamykałeś na włączonym silniku poprze przyciski w środku. Spróbuj kluczykiem i zobaczysz jak będzie.

No więc sytuacja wygląda tak, że na włączonym silniku jak próbuję zamknąć drzwi z zewnątrz kluczykiem - to centralny działa bez zarzutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, szukaj śniedzi w pompce, klemy masz czyste?? bo gdyby styczniki padały to odpalenia auta nic by nie zmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, szukaj śniedzi w pompce, klemy masz czyste?? bo gdyby styczniki padały to odpalenia auta nic by nie zmieniało.

Klemy czyściutkie - parę dni temu miałem robotę przy wyciąganiu licznika i wymianie żarówek, więc odłączałem aku - to i od razu sprawdziłem, w jakim stanie są klemy i przewody przy nim. W takim razie przy wolnej chwili zajrzę do pompki. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam wątek, bo sytuacja wygląda tak: kilka dni temu wyciągnąłem pompkę: jej osłona (ta z gąbki) była nieco wilgotna, pompka zresztą z wierzchu też. Odłączyłem wszystko, zabrałem do domu i wysuszyłem w temperaturze pokojowej przez kilka dobrych godzin. Potem (po wyschnięciu) wystawiłem na zewnątrz, żeby wszystko wyrównało sobie temperaturę - i przez parę dni zamek działał idealnie. Natomiast dzisiaj wieczorem znów miałem opisaną wcześniej akcję z zamkiem zamykającym się i otwierającym na przemian przez dłuższy czas. Ma ktoś jakieś pomysły co do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dłuższej przerwie!

Sytuacja wygląda tak: z zimnymi lutami się uporałem (co swoją drogą nie załatwiło tak naprawdę sprawy), posprawdzałem połączenia w drzwiach kierowcy i przez jakiś czas (jakieś 3 tygodnie) wszystko chodziło w miarę dobrze. Natomiast od paru dni problem wrócił i wygląda na to, że jest jeszcze gorzej :( Centralny działa czasem (bardzo rzadko), częściej jednak w ogóle nie reaguje, parę razy zdarzyła mi się wspomniana akcja z zamykaniem i otwieraniem. Nic z tych rzeczy nie dzieje się, gdy mam włączony zapłon lub włączony silnik - wtedy centralny działa idealnie. Teraz to jestem już zdesperowany :( Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...