Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnice między AVJ a BFB??


dropsik84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sie dowiedzieć jakie są różnice między silnikami AVJ i BFB?? Chodzi mi o strone mechaniczną,czyli jakie maja turbiny, wtryski? Czy w BFB elektronika jest bardziej rozwinieta? Słyszałem ze BFB ma jakieś dwie sondy, których nie ma w AVJ-cie? o jakich sondach mowa? I jak u nich z podatnością na mody. Pytam gdyż stoje przed zakupem 1.8T i zastanawiam sie w którą stronę się zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnią się tylko softem i małymi zmianami w osprzęcie silnika, np w BFB zawór regulujący podciśnienie w komorze zaworów, jest w innym miejscu niż w AVJ, turbiny takie same, wtryski też, sondy są dwie w każdym B6 1,8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. to dzisiaj słyszałem co innego :eusathink: orientujecie sie czy jest gdzieś w necie rozpiska co i jakie modele osprzetu były wsadzane do odpowiednich oznaczeń silnikowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co słyszałeś?

Że BFB ma większą turbinke i wtryski od AVJ, oraz że ma bardziej rozwinietą elektronike do ew. diagnozy :decayed:

Nie neguje tego co napisaleś, w tamacie 1.8T dopiero raczkuje, zawsze jezdziłem i grzebałem w dizlach. Moze kolesia źle zrozumiałem, bo wiedze raczej ma spora, zapytam dziś dokładnie :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVJ, BFB, AMB ma takie samo turbo, wtryski, jeden boczny IC-różnią się oprogramowaniem, dopiero BEX ma większe turbo i wtryski, dodany drugi IC :wink4: co do elektroniki-wszystkie 1,8T w B6 mają taką samą elektronikę do diagnozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokładnie siedzi turbo w AVJ/BFB? Jest to K03s? czy zwykłe K03? oraz jakie wtryski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo jest zwykłe K03- w BEXie jest K03s, a wtryski w AVJ i innych, prócz BEXa mają 288cc- BEX ma 320cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pijany jestem pomyłka :doh: temat stary jak świat miałem gdzie indziej napisać proszę o skasowanie  

 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...