Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z szatkowaniem silnika


MiruK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kolega jest za granicą i ma problem z A4 silnik 1.6 (nie znam oznaczenia, rocznik 1996). Silnik pali ale strasznie nim szarpie i tak jakby nie palił na wszystkie cylindry, odkręcaliśmy świece i iskra jest wszędzie, ale niektóre świece mokre od benzyny, co kilka sekund strzela z rury. Na VAGu błędów brak. Ja od zawsze miałem diesle i nie mam pojęcia gdzie zaglądnąć, proszę o poradę co to może być, co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na VAGu sprawdzę ten czujnik? Jeśli tak to gdzie tego szukać? Jak pierwszy raz sprawdzałem błędy to rzeczywiście był tam błąd czujnika temperatury G62 ale po skasowaniu już się nie pojawił więc pomyślałem że to kiedyś wcześniej się zapisał a skoro się nie pojawił ponownie to jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik jest za silnikem z tyłu patrząc od przodu . Umieszczony jest w plastikowym wężu wychodzącym z bloku . Są tam dwa gniazda i mogą być dwa czujniki jeden od wskazań na licznik a drugi od ecu albo jeden wspólny na cztery piny i on jest od jednego i drugiego . Najczęściej właśnie jest tylko ten jeden . U mnie jak siadł to temperature na blacie pokazywał normalnie ale za to do ecu źle wysyłał i na kompie błędu nie było a auto przy minus 10 nawet zapalić nie chciało musiałem dożo kręcić.

Na to bym proponował popatrzeć , a jak bierzecie się do świec to od razu kable bo kable częściej siadają i może nawet nie mają przebicia ale wypalają się od środka i jest mniejsza przewodność . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na VAGu sprawdzę ten czujnik? Jeśli tak to gdzie tego szukać?

vagiem w blokach pomiarowych, najlepiej rano gdy silnik zimny i czujnik powinien mieć wskazania zbliżone do temp otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...