Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana dzwięku sygnalizacyjnego w kabinie


mojeid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam myslał ktos z was by podmienic dzwiek ostrzegający (rezerwa, błędy) na inny na taki jak np jest w BMW ? mysle ze ten jest taki bardziej łagodniejszy i przyjemnejszy niż ten nasz piszczący po uszach. Z tego co mi wiadomo znajduje sie on w zegarach tylko nie wiem dokładnie gdzie i czy mozna w ogóle go podmienic. Czekam na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem, tym bardziej, że w ogóle zdechł mi ten brzęczyk. W mondeo MKI jest ładny gong o ile pamietam, podobny do BMW.

Ten ze starszych BMW ma gniazdo połaczeniowe 7-pinowe, więc nalezałoby zacząć od schematu, rozpiski pinów BMW.

http://allegro.pl/brzeczyk-gong-1-378-017-bmw-e36-i2120576231.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to do zrobienia tylko trzeba by zerknąć jak to wygląda w audi. Może na allegro są jakies zamienniki chociaż wątpię. Ale trzeba wziąć pod uwage ze tam są chyba 2 brzeczyki jeden do świateł no i ten drugi do sygnalizacji w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wymiana samego brzęczka nic nie da. To jest tylko głośnik a dźwięk przecież daje jakiś generator sygnału czy jak to nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wymiana samego brzęczka nic nie da. To jest tylko głośnik a dźwięk przecież daje jakiś generator sygnału czy jak to nazwać.

ale da sie to zrobic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da, wszystko się da tylko addassko wiedza że istnieje lutownica transformatorowa tutaj nie wystarczy także lada wyzwanie, ale jak komuś się uda chętnie zobaczę efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys poruszalem ten temat szczegolnie jesli chodzi o dzwiek z pdc .

Sam dzwiek prawdopodobnie nie jest generowany spoza glosniczka.Jest na niego podawane tylko odpowiednie napiecie.Trzeba to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da, wszystko się da tylko addassko wiedza że istnieje lutownica transformatorowa tutaj nie wystarczy także lada wyzwanie, ale jak komuś się uda chętnie zobaczę efekty.

ja rowniez bo temat ciekawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...