Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierdzący subwoofer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Audi a4 b7 sedan i przy mocniejszym basie głośnik który jest w półce po prostu wydaje pierdzący dzwięk który mnie bardzo wkurza...są na to jakieś domowe sposoby?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wygłuszyć bagażnik i połkę. dobre są maty bitumiczne i poroso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kombi problem wiąże się z kratka wentylacyjną za zderzakiem, ale to pierdzenie jest słyszalne bardziej na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie te maty włożyć/upchać w okolicach głośnika? wiem ze jak docisnę metalowy "płaskownik" który tam jest to jest ok gra czysto...jakiś tutorial?;)

---------- Post added at 12:30 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

zastanawiam sie jak te maty tam zamieścić żeby było dobrze... jest jakiś sprawdzony sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej rozebrać całą półkę - zobaczysz że nie ma tam praktycznie wygłuszenia... większe fragmenty blach wykleić matami bitumicznymi(zapobiegnie to rezonansom blach) dodatkowo wolne przestrzenie i całą osłonę półki wykleić poroso(wygłuszy dźwięki przenikające z bagażnika). Poroso to taka mata "filcowa" jest ona oryginalnie stosowana jako wygłuszenie podłogi i innych miejsc karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzieki:) dokładnie tam nic niema pusto...:/ tak zrobie tylko się cieplej zrobi.... a gdzie takie maty kupić poza allegro albo najlepiej jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitumiczne dostaniesz np w motoryzacyjnych. Poroso widziałem w sklepie dla tapicerów, ale było zwykłe. To co sprzedają na allegro jest nasączone środkiem grzybobójczym, wiec lepiej się nadaje do samochodu. Ja jak się cieplej zrobi to będę wygłuszał cały bagażnik w b6, narazie rozebrałem żeby pomierzyć ile mat potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez czekam na cieplo... a wlasnie mnie wiecej ile potrzeba na caly bagaznik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki, półka i fragmenty wnęki przy kole: 1,5 m2 mat bitumicznych i około 6m2 poroso. W b7 może będzie mniej, niewiem jakie jest fabryczne wygłuszenie. w b6 za boczkami jest odrazu blacha, tylko w kilku miejscach jest cienkie wygłuszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...