Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie obrotow podczas jazdy 2.0 tdi bkd


otopoznan

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszsytkich , Panowie następujący problem :

Rozgrzany silnik , spokojna jazda i zauwazylem ze wskazowka od obrotomierza pulsuje( tak jakby cyka sobie) pomiedzy 1600 obrotow a 1700 , dzieje sie to od dluzszego czasu ,

nie czuc ze auto szarpie czy cos takiego na wolnnych chodzi ok , na vagu nie zgłasza żadnych błędów.

Podczas przyspiesznia przestaje pulsowac....

Prosze o pomoc , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes podlaczyc VAG. moze byc uszkodzony czujnik obrotow G28, obrotomierz, lub procesor licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , dziekuje za odp , zauważyłem jeszcze , że na postoju robi jednak podobnie , gdy chodzi na ciut wiekszych oberotach wskazowka obrotomoierza nie potrafi ustac w jednym miejscu ,

jak np:

na danych obrotach przytrzymam pedał w jednym miejscu z 10 sekund to zaczyna sie "takie cykanie wskazowki obrotomierza (1 mm w gore i 1 mm w dol).

dalej uwazasz ze powinienem sprawdzic ten czujnik , czy moze to byc np lejący wtrysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obroty silnika ( na ucho) nie ulegają zmianie a samochód zgodnie z Twoim opisem nie szarpie. Wiec wnoszę że to błąd odczytu obrotów którego przyczyny opisałem powyżej. Bez podłączenia VAGa nie ma o czym rozmawiać, to tylko wróżby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz Vaga ? przy naszych autkach to wymóg. Od tego trzeba zacząć - diagnostyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , podczas jazdy nie czuje zadnych szarpan ani nic takiego , podjechalem dzis na sprawdzenie vageim , żadnych błedow nie pokazywal , co radzicie sprwdzic w dlaszej kolejnosci ?

dziekuje za odp

ps kolega"Musashi " widzę ze z Poznania , prowadzisz moze warsztat , mozesz cos takiego sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle została wykonana diagnoza. Błędów się nie spodziewałem.

Mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...