Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falują obroty


pabloxxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jak w temacie . Falują obroty , zauważyłem że powoduje to zawór egr który na wolnych obrotach cyklicznie się otwiera i zamyka. podmieniona przepływka,i egr. po ściągnięciu wtyczki z przepływomierza jest ok. obroty nie falują. Brak błędów w sterowniku. w wartościach pomiarowych. blok 003 wskazania przepływomierza dziwnie "skaczą" od wartości 250 do 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wyciagniesz węzyk z EGR-a to tez obroty wracają do normy co?? miałem tak przy mojej poprzedniej A4.

Problemu nie rozwiazałem bo nikt nie był mi w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A witam to ja się podepnę . Jak dziś jak dawałem mojej niuni odpocząć po długiej trasie gdzie troszkę mocniej ja przegoniłem to zauważyłem delikatne bardzo falowanie obrotów powiedzmy na pol grubości wskazówki klimatronik off temp 90stopni. wspomnę ze jest to afn 110kucy. jakieś ewentualne spostrzeżenia co by to mogło być a możne to normalne tylko prędzej tego nie widziałem w pracy silnika podczas tego "falowania" żadnej różnicy nie czuć nie słychać idzie tez jak powinien bez oporów ale nigdy tego nie widziałem i zastanawiam się czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zdarzało się, że obroty falowały na postoju- znalazłem na forum informacje, że przyczyną może być niesprawny termostat lub czujnik temperatury płynu- faktycznie termostat okazał się być walnięty. Po wymianie termostatu obroty już nie falują. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszczan a jak moce bylo to falowanie u Ciebie ?

z 882 obr/min. podnosiły się do ok. 1200 obr/min. i opadały od razu - jakbyś delikatnie musnął pedał gazu i puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...