Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tylnych sprężyn


Maras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa wyglada nastepujaco. Chce wymienic tylne sprezyny w moim A4 sedan bo jak siadzie z tylu 3 osoby to auto kompletnie siedzi. Zawieszenie mam 1BA prawdopodobnie. Znalazlem tez komplet sprezyn czerwonych tanio a one obnizaja o okolo 40mm a mi nie bardzo to pasuje bo mieszkam na wsi. Jakie sprezyny zalozyc na sam tyl lub ewentualnie komplet jakich obnizajacych o 20mm-30mm bo jednak auto stoi wysoko.Kola mam 205 55 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym mial kase na gwint to bym sobie kupil ale jednak sprezyny sa duze tansze od kompletnego gwintu takze szukam samych sprezyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca rozumiem twoj problem. z jednej strony piszesz, że jak 3 osoby usiądą z tyłu to auto za nisko siedzi, a z drugiej, że chcesz jeszcze obniżyć auto...

to chcesz podnieść, czy obniżyć?

na sportowych sprężynach auto jest twardsze i stabilniejsze, ale nie licz na to, że na nich przy 3 osobach z tyłu auto ci nie usiądzie niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakies 20-30mm moznaby go obnizyc ale jesli jest nie wskazane zakladanie sportowych sprezyn do ori amortyzatorow to nie bede obnizal o to mi chodzi. Chce zeby z tylu sprezyny byly twardsze zeby az tyle nie siadal samochod jak 3 osoby siada bo jak wsiadaja 3 osoby to wyglada tyl jakby gleba byla okolo -60mm albo i nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny do -30, a nawet -40 myślę, że możesz spokojnie założyć, ale to ci raczej nie pomoże za dużo w tym, że przy 3 osobach z tyłu auto tak nie usiądzie, bo raz że już będziesz miał obniżone o te 30mm, to jeszcze ciężar dojdzie

ewentualnie spotkałem się z takimi dodatkowymi odbojami, grubość ok 1cm, nacięte tak, żeby można było bez zdejmowania zawiechy je zakładać i zdejmować. wrzucasz sobie takie odboje w ilości jaka ci potrzebna i auto nie siada ci aż tak nisko. odboje gumowe oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony lubie miec wysoki samochod bo wszedzie wjade ale z drugiej nizej by wygladalo ladniej. A czy sprezyny tylne z avanta podejda do sedana? Wydaje mi sie ze wtedy by tak nie siadal. Nie chodzi mi o to zeby przy obciazeniu nic nie siadl bo to nie mozliwe ale to co teraz jest to nie moze tak byc. Jak bede mial okazje to zrobie zdjecie i sami ocenicie czy to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do opchnięcia komplet sprężyn 1BA stan idealny, jakie masz auto i silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 1.9tdi 95r 1Z sedan ale 1BA to ja mam myslalem cos bardziej nad 1BE

Czy od avanta podejda sprezyny do sedana ? a Avancie sa chyba twardsze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejść podejdą na pewno, a z twardością to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kolego skoro masz diesla to ciężar będzie taki sam co w avancie na przedzie,ale z tyłu avant ma większy nacisk osi 970kg sedan/1045kg avant

Jakbyś chciał mam do sprzedania springi weiteca 30/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...