Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki traktorek na działkę do koszenia trawy?


Gard

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam dylemat. Jestem właścicielem działki o powierzchni 1ha i potrzebuję kupić coś do koszenia dużej ilości trawy z możliwością zainstalowania osprzętu, np. pługu do odśnieżania. Z pewnością znajdą się wśród Was osoby, będące właścicielami nieruchomości gruntowych i zapewne część z Was miała podobny problem.

Doradźcie mi proszę, co powinienem wybrać.

Mogą być zdjęcia, ogłoszenia, oferty. Jaka powinna być moc takiego traktorka? Widziałem w Leroy Merlin traktorki o mocy - 14.5km, 18.5 i 20km. Ile by wystarczyło, aby dawać radę z koszeniem, fakt faktem, sporej ilości trawy. Czy kiedy przyjdzie zima, taki traktorek będzie sobie też radził jako pług do spychania sniegu? I czy napęd na jedną oś nie będzie w takiej sytuacji bezużyteczny? Domyślam się, że quattro byłoby najodpowiedniejsze, ale jakoś nie mogłem znaleźć. Liczę na Wasze doświadczenie i jak zwykle cenne rady :) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaką kwotę możesz przeznaczyć na ten sprzęt. Fakt faktem - myślę, że do takiej powierzchni to nie musi być aż taki super sprzęt...Wg mnie lepiej pójść na giełdę i kupić takie używane cudo (znajomy ostatnio kupił za 1000 zł), podmalować, przejrzeć i używać. Dołączenie pługa nie jest problemem. Jeżeli chodzi o nowe sprzęty, to za 4000 na pewno już kupisz coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wg mnie lepiej pójść na giełdę i kupić takie używane cudo (znajomy ostatnio kupił za 1000 zł), podmalować, przejrzeć i używać.

Jaaaasne :rolleyes:

Może nie jestem znawcą tematu , ale w moim domu rodzinnym przez 14 lat zostały wygiełdane 3 spalinowe kosiarki do trawy .Rzecz mocno wyeksploatowana nie nadaje sie juz do normalnej pracy .. remont ... części + robota + zakup = prawie nowa kosiarka .

A na giełdach to opychają niezłe trupy z wystawek z Niemiec :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że za 1000 nie kupisz 100% dobrze utrzymanego traktorka, ale jak ktoś ma trochę czasu, to można się pobawić, ponaprawiać drobiazgi i używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że za 1000 nie kupisz 100% dobrze utrzymanego traktorka, ale jak ktoś ma trochę czasu, to można się pobawić, ponaprawiać drobiazgi i używać.

Chyba dalej nie wiesz o czym pisze . .

Zobacz sobie ile kosztuje taka kosiarka uzywana .. policz sobie ile beda kosztowały częsci do remontu ..i policz sobie ile przy tym bedzie roboty .. i na końcu zobacz ile kosztuje takie urzadzenie w centrach ogrodniczych czy internecie ..

Nikt Ci nie sprzeda maszyny , ktora jest do lekkich..drobiazgowych poprawek za przyslowiowy grosz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...