Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Klimatyzacja - tylko cieple powietrze


stefko25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy auto w ktorym nie jest nabita klimatyzacja nie mam mozliwosci ustawienia pobierania zimnego powietrza z zewnatrz ?. Autko kupilem z unieruchomiona klimatyzacja - tzn podobno wystarczy ja nabic - ale dziwne jest ze przy ustawieniu na LO z klimatyzacji leci tylko cieple powitrze - jedyna mozliwosc to otworzenie okien . A poniewaz w Szczecinie sa juz zapisy na nabijanie klimy narazie trzeba sie meczyc z brakiem klimy . Czy to normalne objawy braku srodka chlodniczego czy cos moze byc uszodzone ze z kratek leci tylko cieple powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia silniczków, które sterują klapkami przy nawiewach. Typowy problem, też to przerabiałem. Poszukaj na forum, bo sporo było na ten temat.

PS. Czasem wystarczy zrobić tylko nastawy VAGiem (ja tak miałem ostatnio.. :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys napisac jak zrobic te nastawy VAGiem?? Bo mam ten sam problem co kolega stefko2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholender i mnie się to dziś przytrafiło. Do wczoraj klima chodziła jak marzenie, wszystko działało, a dziś... Nawiew tylko na szybę i klapka ciepłe/zimne w położeniu ciepłe. Klimatronik czasami miga, czasami nie, poza tym reaguje normalnie, tylko skutków tych regulacji nie ma. A może ktoś pomiędzy Koninem a Poznaniem chciałby zarobić kratę (niestety nie zimnego) browara za pomoc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie silniczek się zawesił,to znaczy siłownik w nagrzewnicy się nie otwiera na maksa i tez leci ciepłe powietrze,7 czerwca jestem umówiony do gościa od klimy i będzie mi to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zalatwiona

wyjalem silniczek od klapy cieple / zimne powietrze - rozebralem , przeczyscilem

zamontowalem

zrobilem ustawienia podstawowe vagiem i smiga

chociaz wysakuje blad sporadycznie zacinajacego sie silnicza - ale niewazne - dziala i jestem zadowolony

trzeba bylo zdemontowac schowek - 5 srubek ( 3 wewnatrz i 2 z boku pod zaslepa )

silniczek od klapy cieplo/zimno to ten z biala raczka

do wymontowania potrzeba plaskiego oczkowego klucza 5 i malego srubokreta krzyzaka

po wyczyszczeniu montaz w odwrotnej olejnosci

czas pracy na luzie - 1,5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :)

Jeszcze kilka dni temu moja klima działała bardzo ładnie. Stało sie to praktycznie z dnia na dzień. Przestała chłodzić ! Sprawdzanie zacząłem od spraw prostych czyli stan paska itd. Wszystko co mogłem sam sprawdzić było ok więc postanowiłem pojechać na sprawdzenie szczelności i okazało się, że jest duża nieszczelność gdzieś pod prawym reflektorem. Może ktoś zna typowe tego typu defekty i wie co w tym miejscu się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka.

przeglad klimy nalezy robic zima.

powody sa 3.

po pierwsze sa nizsze ceny na tego typu uslugi,

po drugie jak robi sie cieplo mamy sprawne urzadzenie.

po trzecie brak czynnika chlodzacego prowadzi do zniszczenia kompresora a to droga naprawa.

powodem nieszczelnosci moze byc awaria kompresora, skraplacza, parownika, zaworow, wezy eleastycznych, polaczen poszczegolnych elementow. nie ma reguly. chyba ze auto mialo dzwona, ktory uszkodzil rowniez el. klimy i ktos naprawil to na sztuke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, brak czynnika smarujcego jest powodem wielu awarii w tym zniszczenie układu, a nieczynnika chłodzacego w sumie jedno i drugie idzie w paze ale tylko dla sprecyzowania[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 22:18 _________________________________________________pozatym uzupełnia i serwisuje sie przed sezonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.Znajomy ma ten sam problem nabił klimę i nic się nie zmienia agregat działa a VAG pokazuje z pinset błędów i jeszcze miga wyświetlacz dwie minuty po odpaleniu normalnie makabra :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...