Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak najlepiej wysłać koła ?


Mateo1373

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady apropo wysyłki kół. Dziś trafiła mi się okazja i kupiłem 18'' felgi z oponami. Sprzedający zgodził się na wysyłkę, ale pod warunkiem, że sam ją zorganizuje . Ja jestem z Koszalina, a fele są pod Łodzią. Jedna waży 21 kg, więc komplet ponad 80 kg. Nie mam doświadczenia w wysyłce takich gabarytów a z tego co wyczytałem taki gabaryt nadaje się tylko na paletę. Trochę bez sensu płacić ponad 200 zł za wysyłkę. Więc ma ktoś może jakieś doświadczenie w tego typu wysyłce, jak zrobić aby wysyłka okazała się w miare tania ? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś go niech zapakuje koła tylko solidnie po dwa na jedną paczkę. Najlepiej niech zepnie taśmą bindującą i owinie folią strecz najlepiej czarną. I takie dwie bez problemu nadasz za pomocą firmy kurierskiej. Najtaniej będzie przez jakiś serwis internetowy typu tani kurier itp. Teraz jest tego od groma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy kurier na koła do OPEK zawsze tym kurierem dostawałem koła i opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OPEK-u zaśpiewali mi 170 zł za wysyłkę kół. Jechałem zobaczyć do UPS-a i po drodze zauważyłem siedzibę firmy Kurier-Polska.com.pl , koła ważące 84 kg przyślą mi za 100 zł w ciągu jednego dnia roboczego, paczkę odbiorą od nadawcy za darmo, ubezpieczenie też jest w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnej firmy kurierskiej nie bierz - bo bez umowy koszty przesylu beda astronomiczne, jedynie korzystac z firm posredniczacych ktore maja umowy z kurierami i jest mega tanio :P

wejdz na strone sendit.pl

wypelnij formularz zgloszeniowy jako 1 wysylka skladajaca sie z 4 paczek do 20kg

wydrukuj dokumenty ktore przyjda ci na maila

zapakowalem - karton od strony alufelgi a reszta tylko strecz

rano zamawiasz w poludnie odbieraja

kontakt telef jest super

koszt przesylu bez pobrania ok 70zl

najtaniej, najszybciej - ja bylem zaskoczony profi obsluga

pozdro

---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:26 ----------

aha tam limit wagowy w dobrej cenie jest chyba do 31,5 kg, wiec spokojnie sie zmiescisz

wymiary podaj 60cmX60cmX20cm

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

aha i zaznacz ze paczka niestandardowa - jak przeczytasz maja tam wymienione ze kola, opony to paczki niestandardowe

teraz juz bedzie wszystko :P

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

widze ze odbior bedzie u sprzedawcy, wiec musialbys przeslac dokumenty ktore dostaniesz z sendit.pl sprzedawcy na maila i poprosic aby wydrukowal wszystko i przekazal kurierowi - nic wiecej

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:32 ----------

o ile dobrze pamietam do mnie przyjechali z UPS albo Schenker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też korzystam z firmy kurierskiej Sendit wszystko ok.z tym że jak za pobraniem się coś wyśle to czeka się na pieniądze do 10 dni:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotelami jest problem gdyz tam sa wymiary niestandardowe i paleta raczej bedzie najtansza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Pana Paczkę:decayed:

http://panpaczka.pl/?gclid=CK31vOaYvq4CFcfwzAodyT-OAA

Przesyłki lecą kex-em rano zamawiasz po południu jest kurier

lub wieczorem i paczkę odbiera od Ciebie rano.

Na necie sobie wszystko wypełniasz i nie potrzebujesz drukować żadnych dokumentów.

A i mają niedużą różnice w cenie jeśli chodzi o elementy niestandardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram pan paczka 2 felgi na palete , (łacznie dwa zamownia) koszt jednej palety 49złx2

lub schenkerem 120zł , lub tanie wysyłki.pl

kolego mozesz wysłąc paczke schenkerem koszt 120 zł łotele rozłoz na max i bokem ułuz jedno obok drugiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...