Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsiawki , drgania, drgawki itp , itd


adaho997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie. szukałem na ten temat ale za dużo się nie dowiedziałem,

A więc tak jestem posiadaczem Audi A4 B6 z listopada 2004r z silnikiem 2,5 TDI symbol BDG skrzynia multi przebieg 237,700 km (powiedzmy że raczej ori)

silniki 2,5 tdi użytkuję już od ładnych paru lat i raczej większych problemów z nimi nie miałem.

W obecnym aucie po zakupie w ruch poszła wymiana kompletnego rozrządu, płynów, filtrów oraz czyszczenie EGR

po wymianie mam zrobione 400 km i mój problem polega na tym że jak auto jest rozgrzane to na wolnych obrotach dość mocno "buja" "rzuca" silnikiem, drgania są wyczuwalne na całej karoserii !!! (nie jestem pewien czy drgania aż w tak zaawansowanym stopniu były przed wymiana rozrządu)

vag poza jednym błędem poduszki silnika nic innego nie pokazuje, parametry wtrysków, pompy, turbiny są w normie, jedynie kąt wyprzedzenia zapłonu jest wahliwy.

Ogólnie na słuch to silnik chodzi w miarę miękko cicho i równo ale drgania są dość mocno wyczuwalne.

Co może być ich przyczyną ????

Od czego zacząć szukać ??????

Czy winą może być źle ustawiony rozrząd ????

Jakie testy jeszcze przeprowadzić ??????

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi !!!!!!!!!:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przczyny moga byc rozne - to co powinienes zrobic to

1) logi (to troche wiecej niz odczytanie kodow bledow)

2) poczytac o problemie telepawki w "tych nowszych" 2,5 na skutek o ile pamietam padajacych wtryskow (user "meszrum" na forum "audi klub pl" ma w podpisie o ile pamietam podpiety scan jakiegos dokumentu szmelcwagena na ta telepawke)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut ida wtryski - wg pomiarów maja troche za bardzo rozbieżne parametry

po weekendzie wtryski idą do sprawdzenia i regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...