Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk z okolicy przednich kół


machina

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od zeszłego roku mam problem z autem, który nasilił się jak wzrosła temperatura na zewnątrz.

W tamtym roku wymieniałem prawy przegub na ruville (ori padł przez uszkodzona osłonę) oraz łożysko na skf (ori piszczało podczas dużych mrozów) i ok dwa miesiące po wymianach zaczął pojawiać się dziwny dźwięk z przodu auta (nie wiem z której strony) podczas ruszania, zatrzymywania się z lekkim użyciem hamulca jak i bez hamowania np. podczas parkowania , podczas manewrów na parkingu etc. i występuję zarówno na prostych jak i skręconych kołach przy czym zmienia się bądź znika gdy kręcę kierownicą oraz znika gdy nacisnę na hamulec. Brzmi to jakby obcieranie metalu o metal i wprawia pedały oraz podłogę w takie szybkie wibracje aż ciarki przechodzą. Dźwięk znika gdy nacisnę mocniej hamulec bądź skręcę kierownica w drugą stronę.

Z rzeczy które sprawdziłem: tarcze nie obcierają o zaciski, przeguby dokręcone, żadna śruba od osłony tarczy nie ociera o tarczę.

Próbowałem również przytrzeć klocki na papierze ściernym, i to dawało jakby lekką poprawę do momentu przejechania 50 km.

Tarcze brembo, klocki bosch, wymieniane dwa lata temu komplet i jeszcze w bardzo dobrym stanie są. Łożyska nie hałasują i brak luzów na zawieszeniu.

Czy macie może jakieś pomysły co to może być? Mam już dość zdejmowania zacisków i tarcz bezskutecznie szukając źródła tego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to sprawdzałem, i to nie to. Sam już nie wiem wydaje mi się że jedyny sposób na znalezienie usterki to wymiana kompletnych hamulców z przodu i jak to nie przyniesie rezultatu to drugiego łożyska oraz przegubu ale to nie mały wydatek :(

---------- Post dopisany 16-04-2012 at 14:55 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2012 at 15:31 ----------

Nikt nie miał takiego przypadku?

---------- Post dopisany 20-04-2012 at 08:09 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2012 at 14:55 ----------

W dniu wczorajszym ten dziwny dźwięk pojawił się podczas jazdy z prędkością ok 80 km/h w momencie próby wyjechania z koleiny i występował przy lekkim skręcaniu kierownicą przy tej prędkości. Ustąpił po przyhamowaniu. Kurcze może to jednak drugie łożysko? Macie może jakieś pomysły:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesmarowales bolce na ktorych pracuje zacisk???

Tak, najpierw wypolerowałem je na błysk, nic nie dało. Potem posmarowałem smarem miedziowym i również lipa. Pojęcia nie mam o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...