Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda z tyłu za pasażerem


zawadzkm

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, wysusz i zrob test wodny (waz i woda) posadz kogos w aucie i sie rozgladaj. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym na forum. Masz zatkane odpływy wody. Podnieś maskę, odłącz i wyjmij akumulator a następnie wyczyść odpływy bo na pewno są zapchane liściami i innym dziadostwem. Jeden odpływ jest właśnie jakby pod akumulatorem a drugi pod zbiornikiem płynu hamulcowego. Ja miałem tak samo. Odkryłem to gdy po silnej ulewie podniosłem maskę. Akumulator stał do połowy w wodzie. Woda nie miała którędy spłynąć więc wlewała się do kabiny i spływała na podłogę pod tapicerkę. Wyciągałem potem fotel pasażera, poodkręcałem plastiki i poodchylałem tapicerke z podłogi. Powycierałem co się dało i jeździłem jakiś czas bez fotela. Gdy tylko nadarzała się okazja to ustawiałem auto do słońca tak żeby tapicerka wysychała bo ta gąbka która tam jast to długo "trzyma wodę"

A ten pomysł z laniem wody z węża to sobie daruj bo szkoda nawet komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do sprawy

A ten pomysł z laniem wody z węża to sobie daruj bo szkoda nawet komentować.

jak inaczej Twoim zdaniem można organoleptycznie zbadać którędy woda leci do auta.

Kolega Joker zapomniał tylko dodać że z auta trzeba wyjąć siedzenia, tunel środkowy, centralną część kokpitu i na końcu podłogę. Przy okazji trzeba zdjąć parę innych plastików.

Wtedy trzeba wziąć wąż i lać wodę na dach aby spływała. Ta osoba która siedzi w aucie wtedy zobaczy miejsce przez które się leje.

nie można zapomnieć przy tym badaniu o źle wklejonej szybie...

W przypadku kolegi zawadzkm ja bym obstawiał na rozszczelnienie obudowy filtra pyłkowego, którym to woda przenika do srodka i potem kanałami powietrznymi prosto pod nogi pasażera z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozszczelnienie lub źle zamontowana rynienka odprowadzająca wodę z nad filtra, potem woda przez filtr do nawiewów a z nawiewów pod/za siedzenie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tygrys

Ja w moim AJM-ie miale korbki z tylu (teraz tez mam :rant: ) i one mialy te wade ze potrafily sie same odkrecac i lala mi sie woda przez szczeline jak sie szyba uchylala.... Moze to ten sam problem????

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem co kolega zawadzkm i u mnie woda wlatywala przez kanaly doprowadzajace powietrze pod siedzeniami przednimi sprawdz odplyw wody oraz obudowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie woda stoi tylko z prawej strony a jak leci kanałami powietrznymi to powinna być chyba również pod siedzeniem kierowcy i za kierowcąa to wygląda tylko na to że leci pod nogi tylnego pasażera jeśli chodzi o szyby odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u m nie leciala tylko z lewej strony ,patrzales na obudowe filtra?tak jak mowisz szyba odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyli możliwe że wylatuje z jednej strony jutro sprawdzę dzisiaj zauważyłem że na gumowym dywaniku jest woda co mnie zaciekawiło a odpływ od powietrza jest nad dywanikiem (wszystko by się zgadzało) jutro sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma bata to mui byc to bo nie realne jest zeby tyle wody poszlo inna droga,u mnie mozna bylo ryz sadzic :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie woda stoi tylko z prawej strony a jak leci kanałami powietrznymi to powinna być chyba również pod siedzeniem kierowcy i za kierowcąa to wygląda tylko na to że leci pod nogi tylnego pasażera

kanały powietrzne są tak skonstruowane że woda nie przeleje się na stronę kierowcy.

Zdejmij schowek i wtedy zobaczysz jak to wszystko idzie.

Wtedy widać jak kanał powietrzny przechodzi górą na drugą stronę tzw. grodzi środkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten pomysł z laniem wody z węża to sobie daruj bo szkoda nawet komentować.

czesc, moze i nie wiesz ale tak sie sprawdza szczelnosc samochodow w fabrykach samochodow. Gotowe zmontowane samochody wjezdzaja na tzw water test i kolega stoi z wezem kilka godzin i leje wode na samochody a potem ocenia czy jest szczelne czy nie. Wiem bo pracuje w fabryce BMW w Oxfordzie. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajną kolega ma pracę, płacą mu za lanie wody :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, tak placa, ale niechcialbys tego robic, caly czas chce Ci sie sikac :evil: szumi caly czas :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...