Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc ( zawieszenie tył)


Szlachcior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ponieważ muszę wymienić poduszkę/ górne mocowanie tylnego amortyzatora, potrzebuje pomocy. Był bym wdzięczny gdyby mógł mi ktoś opisać jakie czynności po kolei muszę wykonać ponieważ nie bardzo wiem jak mam się do tego zabrać:( i czy można zrobić to we własnym zakresie, bez jakichś specjalistycznych narzędzi;)

Będę wdzięczny za każde wskazówki. Z góry dzięki! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował ściągacze do spręćyn, dobre klucze.

W kombi trzeba zdjąć tapicerkę bagażnika, odkręcasz 2 śruby od amorka, z dołu masz 1 śrubę.

IMG_9530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady bez ściskaczy? w golfie III bez problemu się ściąga bez niczego z tyłu (śruba ściska sprężynę) - z przodu to co innego tam trzeba ....w A4 z tyłu ta sprężyna jest bardziej ściśnięta że wymaga ściskacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu i z tyłu jak nie ściągniesz sprężyn to nie założysz poduszki amora.

Na zdjęciu wyżej zamieszczonym, ściągacze zostały dopiero założone i lekko ściągnięte do zdjęcia.

Aby normalnie móc założyć/zdjąć poduszkę amora musiałeś ściągnąć do końca śruby.

Szlachcior kup ściągacze ok 37cm (będziesz miał już na wszyztkie sprężyny), koszt ok 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu i z tyłu jak nie ściągniesz sprężyn to nie założysz poduszki amora.

Na zdjęciu wyżej zamieszczonym, ściągacze zostały dopiero założone i lekko ściągnięte do zdjęcia.

Aby normalnie móc założyć/zdjąć poduszkę amora musiałeś ściągnąć do końca śruby.

Szlachcior kup ściągacze ok 37cm (będziesz miał już na wszyztkie sprężyny), koszt ok 100zł.

normalne że trzeba sprężynę ściągać ale z tyłu nie trzeba używać ściągacza :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...