Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy po zmianie kół


raffael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie miałem założone felgi z zimówkami 225/45 r 17 wszystko było ok, wsadziłem teraz letnie 235/35 r 19 i przy predkości 120 w górę są odczuwalne drgania na kierownicy, felgi są wyważone , co może być jeszcze nie tak. prosze o porady. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywe. jajo na oponie. przeważnie czuć tak koło 100km/H a jak jest wszystko ok to koleś źle wyważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne że da jak krzywa. zniknie to drganie ale jak wrzuci na wyważarke to widać jak się zachowuje koło.

popatrz przy wyważaniu jak skacze to niemiłosiernie to wiadomo że przeniesie ci to na auto tymbardziej przy tej srednicy felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz że zj***ł temat bo mało ci fajery nie urwie

jeśli koło jest wyważone to niweluje to bicie po to się wywarza

albo źle wyprostował albo zle wyważył

to widać na wyważarce jak lata na boki albo góra dół to krzywe

można to zniwelować wyważaniem

koleś cie naciąga

ja jak bym 18 założył to chyba bym nawet z garażu nie wyjechał bo takie doły wszędzie ze szkoda tych fell by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak fela jest podbita to będzie waliło znaczy trzepało fajerom

zamień jeszcze tył z przodem chyba wszystkie nie są krzywe te gorsze zawsze na tył taka zasada bo koła się wleką sztywna oś, a przód zawsze lepszy z takiej ja zasady wychodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjadę do bielska do warsztatu co od nastu lat zajmują sie felgami, pelna regeneracją silników, do papli, a nie do partaków co byłem skasowali mnie 100zł za złożenie opon na felgi , niby prostowanie,wyważenie, do tego klime dobili , chciałem żeby odgrzybili ale jak sie okazało wentylator od klimy niedziala tak że musze go wymienić, mieli to robić ale w tym przypadku mogą sobie..... . Tak ze nabicie klimy jestem do przodu bo za to nie płaciłem , miałem dopiero z wymianą wentylatora.

---------- Post dopisany at 00:54 ---------- Poprzedni post napisany at 00:53 ----------

Wszystkie miały jakieś bicie , ja nie mam sztywnej osi mam quatro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może być bicia po prostowaniu i ważeniu chyba że felga jest tak krzywa że nie opłaca się prostować. koleś co to robi to na bank się zna na tym

i nie jest możliwe żeby potem ci frajera latała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi po prostowaniu jak beda igielki drgan nie bedzie dopiero po jakims czasie co sobie polatam po naszych wspaniałych drogach?

---------- Post dopisany at 01:08 ---------- Poprzedni post napisany at 01:06 ----------

a tak poza tym z tego co zauważyłem coś zbytnio nie mieli czasu, tak że podejrzewam że mogli coś nie coś prostować albo wcale i założyli gumy skoro kasy nie brał za prostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powinno być. ale byle jak dołek jedno powiedzenie "O ku..a" jak wpadasz w dużą dziurę i może coś się dziać.

jak masz Fele proste. to musi być gitara

to jak stwierdził że krzywa to po co montować opone wiadomo ,że bije szkoda tylko tych nalepek na ważenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem wcześniej 18 rs4 225/40 ale po zamontowaniu jednego koła ściągłem od razu , powiedziałem sobie za małe kółka , wiec kupiłem te 19 co prawda do lekkiego odnowienia bo ranty mają przetarte, ktoś latał 215/35 na 9-cio calowej feldze tak że rant ochronny z opony nic nie chronił, drogie nie były sprzedający zapewniał proste haha jak sie okazało.

---------- Post dopisany at 01:21 ---------- Poprzedni post napisany at 01:14 ----------

dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela to połowę samochodu zdobi. ale 18, 19 to już nawet chyba bym nie podjechał pod blok. bo przy 15 trę o te przeszkody co spółdzielnia montuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drgań to sprawdź czy tarcze hamulcowe nie są zwichrowane :kwasny: ale to jak bedą drgania na 1 komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak fela jest podbita to będzie waliło znaczy trzepało fajerom

zamień jeszcze tył z przodem chyba wszystkie nie są krzywe te gorsze zawsze na tył taka zasada bo koła się wleką sztywna oś, a przód zawsze lepszy z takiej ja zasady wychodzę

kolego byly robione testy i wyszlo w nich ze lepiej zalozyc lepsze oponki na tyl!!!!! chodzi tu o poslizg na zakretach na mokrej nawierzchni!!!:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...