Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sportowe zawieszenie w A4 1997 Avant (amorki)


andy-1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poradzić się w sprawie zawieszenia.

Parę lat temu wymieniłem amortyzatory na Bildsteiny. Autko nie sprawdzało się na nich - nie wiem czemu, ale skakało na drodze. Nie miałem żadnych luzów w zawieszeniu. Pojechałem na badanie. Pomiar wykazał chyba 55%. Poza tym auto stało tak wysoko, że mogłem całą rękę wsadzić pomiędzy błotnik a koło (jakieś 5cm wyżej niż normalnie). Mechanik twierdził, że auto opadnie. Reklamacji nie uwzględnił. Na allegro znalazłem komplet sportowych amortyzatorów ze sprężynami (czerwone) za połowę ceny nowych samych amorków. Kupiłem, sprawdziłem na tej samej trzęsiawce: wynik średnio 75%. Cyferki potwierdzał fakt trzymania się drogi. Audi śmigało jak przyklejone. Co ciekawe ilość przez 3 lata jeżdzienia na naszych drogach wymienić musiałem tylko 3 wachacze. Wcześniej to wymieniałem po dwa raz na pół roku.

Teraz jeden tylni puścił olej. Sprawność mają około 50%.

W warsztacie namawiają mnie na standardowe SASH (cena około 1000 za komplet).

Wolałbym pozostać jednak przy sportowych. Gdzie mogę znaleźć informacje co mam za sprężyny i jakie amorki dołożyć do tych sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby skompletowanie zawiechy S-line (-20mm) 1BE-1BV(troche twardsze od poprzedniego).Komplet poszukaj po forum albo na alledrooogoooo.Jeśli jednak ci chodzi o typowe obniżenie tzw(glebe) rozsadnie by było poszukać gwintu ale na nasze drogi mija się z celem(dość częste wymiany podzespołów zawieszenia czy to przedniego czy tylnego)Niedawno był uaktualniany wątek o doborze amorów do sportowych sprężyn-mniejszy skok amora.Ile ci obniżają springi(nr ze sprężyn daj to się zobaczy)?Ja do amorów z zawiechy 1BV dołożylem springi H&R -35 auto siadło niżej niż było a komfort pozostał jaki był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobię zdjęcia i odczytam numery sprężyn. W stosunku od oryginalnego siadło właśnie -20mm. Jeden ze sprzedawców, powiedział że amorki do s-line to wydatek rzędu 400zł za szt. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...