Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Automatyczna skrzynia biegów - Wrocław


teken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszperałem całe forum poczytałem popisałem wiadomości do paru osób ale dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie. Może i te tematy były poruszane ale dokładnie takiego nie znalazłem.

Na początek co mam za autko

od pół roku mam A4 Avant 1,9 TDI 110 KM automat 4 biegowy DMX roczniki 1997 przebieg już prawie 300 tyś.

Auto było serwisowane do 275 tyś. jeden właściciel i ściagałęm sam więc powinno wszytko być ok.

Ostatnio na trasie około 300 km w jedną stronę miałem małe problemy z skrzynią. Zazwyczaj przy około 100 km/h mam obroty około 2,5 tyś. W trasie zauważyłem że czasami jak by nie wskakiwał wyższy bieg bo przy 100 km/h miałem już ponad 3,o tyś a przy 110 km/h ponad 3,5 tyś. (dodam że jechałem dość płynnie więc pewnie był na eko a nie na sporcie) próbowałem go jeszcze trochę dociśnąć ale bieg nie wskakiwał.

Zwalniałem więc na tyle żeby spadł bieg i znów przyśpieszałem za którymś razem wskakiwał najwyższy bieg. Pytanie do was czy ktoś spotkał się z czymś takim.

Podejrzewam że chodzi o olej choć nie za bardzo sie znam więc wole zapytać.

Jako że i tak planowałem wymianę oleju w skrzyni biegów poszukuje jakiegoś dobrego zakładu który by mi to zrobił. Tam gdzie na razie dzwoniłem albo nie robią tego albo od razu zaznaczają mi że to na moje ryzyko bo często potem ludzie się skarżą że coś nie tak jest ze skrzynią. Jeśli ma ktoś sprawdzony i pewny zakład najlepiej z okolic Wrocławia lub Jeleniej Góry ( ewentualnie dolnyśląsk) prosił bym o podanie.

Mam jeszcze jedną prośbę proszę o zabieranie głosu jeśli jesteś czegoś pewien i znasz się na tym. Czytając wszystkie topicy o skrzyniach naczytałem się już tyle sprzecznych opinii że sam już nie wiem co mam myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sprawdzales go na vag-u sa jakies bledy ja mialem identyczny problem tylko jak wylaczylem zaplon to sie resetowal i bylo oki i przelanczal do 4 potem bylo jeszcze gorzej okazalo sie ze mam 2 bledy czujnik predkosci i elektrozawor po wymianie tych czesci przelanczal do 4 tylko z mojej winy bo jezidzilem tak dosyc dlugo zaczelo sie sypac dalej a czujniki predkosci znajduja sie po obu stronach skrzyni morzesz je zmiezyc omomierzem jezeli nic ci nie wskarze to jest do niczego i tszeba go wymienic a elektrozawory mozna sprawdzic z tylu skrzyni jest okragla kostka i sprawdzamy Aby przeprowadzić prawidłową diagnozę usterki należy rozpiąć 12-sto pinowe złącze sterujące elektrozaworami od 1 do 7 i czujnikiem ATF-u.

Nie ma możliwości prawidłowego pomiaru w przypadku spiętej płyty ster. z TCU.

Następnie dokonać pomiaru rezystancji na poszczególnych zaworach.

Ev-1(N88) pin 1 i 3 / 55-65 Ohm

Ev-2(N89) pin 1 i 4 / 55-65 Ohm

Ev-3(N90) pin 1 i 5 / 55-65 Ohm

Ev-4(N91) pin 1 i 6 /4.5-5.1 Ohm (EPC)

Ev-5(N92) pin 1 i 7 / 55-65 Ohm

Ev-6(N93) pin 2 i 8 / 4.5-5.1 Ohm (EPC)

Ev-7(N94) pin 1 i 10 / 55-65 Ohm

ATF sensor pin 1 i 12 / 190k-200k Ohm

PIN 1 to zasilanie (+) zaworów Ev-1,2,3,4,5,7i cz.ATF

PIN 2 to zasilanie (+) zaworu Ev-6

PIN'y 3,4,5,6,7,8,9,10 to sterowanie masą (-) zaworów odpowiednio Ev-1 do Ev-7

PIN 12 to sygnał powrotny (+) z cz. ATF

Sprawdź na razie to a temat pomiarów od strony kompa TCU zostaw sobie

wszystko mozna zrobic z kanalu tak ze zycze powodzenia i zrob to jak naj szybciej bo zajezdzisz skrzynie tak jak ja a z warsztatem bedziesz mial problem bo albo sie nie znaja i wezma kase i bedzie dalej to samo albo zrobia ale za taka kase ze bys nowa skrzynie kupil tak ze pozdrawiam i zycze powodzenia olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...