Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak naprawić mechanizm schowka?


popoka2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z mechanizmem otwierania schowka. Normalnie, ma on coś w rodzaju "zwalniacza, spowalniacza" przy otwieraniu. Nie wiem jak to określić ale chodzi mi o to, że drzwiczki nie opadają po otwarci bezwładnie, tylko coś je spowalnia.

I niestety chyba otwierałem drzwiczki zbyt szybko/siłowo i mechanizm przestał działać. Teraz drzwiczki przy otwarciu opadają bezwładnie.

Czy wie ktoś jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz szeroko drzwi pasażera z przodu, to z boku konsoli znajduje się plastikowa zaślepka. Po jej zdjęciu (zatrzaski) w środku zobaczysz ów element spowalniający (taki tłoczek, coś ala strzykawka).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to łatwe do naprawienia,zdemontuj ten tłoczek i przesmaruj ja użyłem silikonu w płynie i działa już koło roku bez zarzutów.A dodatkowo masz tutaj temat do poczytania

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=62149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po otwarciu nie opadaja wogole tylko musze sam ciagnac do dolu? brak smarowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po otwarciu nie opadaja wogole tylko musze sam ciagnac do dolu? brak smarowania?

Można tak powiedzieć. Ta gumka na tłoczku z czasem jakby "puchnie" i przez to tłoczek ma ciężej.

Ludziska reanimują to poprzez wstrzykniecie odrobiny smaru silikonowego do środka i/lub zrobienie otworku w korpusie tego "słowniczka", żeby lżej chodziło.

Można też po prostu ten element hamujący wymienić na nowy - w ASO coś ok. 80 zł.

Jeśli u ciebie jest już tak, że drzwiczki schowka same nie opadają, to czas najwyższy to prawić, bo za moment będziesz miał do sklejania zawias schowka.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawierciłem z tyłu tłoczka otworek i co parę miesięcy, jak zaczyna ciężej chodzić wpuszczam do środka kroplę oliwy. Po nasmarowaniu przez jakis czas chodzi za luźno ale potem wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...