Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Audi 1,6 czy PB 98 czy PB95


samurajjack

Rekomendowane odpowiedzi

Mam audikę już rok. W niemczech jeździła na PB95 a ja chcąc polepszyć żywot silnika zacząłem od jakis 8 miesięcy lać PB98. Ale w spalaniu nie widze żadnej różnicy. Czy lepiej lać nadal 98 czy może przejść spowrotem na 95??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audikę już rok. W niemczech jeździła na PB95 a ja chcąc polepszyć żywot silnika zacząłem od jakis 8 miesięcy lać PB98. Ale w spalaniu nie widze żadnej różnicy. Czy lepiej lać nadal 98 czy może przejść spowrotem na 95??

lej 95 szkoda kasy na 98 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zaczne teraz lać 95 to nie zacznie mi sie silnik sypac?? czy jest wskazane tak częsta zmiana paliwa z 98 na 95??

nic mu nie bedzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad taka pewność ??[br]Dopisany: 06 Maj 2008, 12:12 _________________________________________________dobra to mam jeszcze jedno pytanie jak jeździł na 95 to palił mi 10-10,5 litra a na 98 pali mi 11,5-12 l. w mieście. Czy to normalne. I czy tyle powinien palić. Czytałem wiele tematów na forum i duzo ludzi sie chwali że w mieście im pali 8 - 9 litrów. Czy coś jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w spalaniu nie widze żadnej różnicy.

A potem piszesz:

skad taka pewność ??[br]Dopisany: 06 Maj 2008, 12:12 _________________________________________________dobra to mam jeszcze jedno pytanie jak jeździł na 95 to palił mi 10-10,5 litra a na 98 pali mi 11,5-12 l. w mieście.

Więc w końcu jak jest ?

Lejąc 98 nic nie poprawiasz. Lejąć 95 optymalnie wykorzystujesz silnik. Oczywiście nwpominam o jakosci 95 na polskich stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej 95 bo u nas nie ma róznicy w paliwie , i to chu..ia i to chu..ia. ja leje 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej PB95. 98 nic nie zmieni przy tym roczniku i juz w pewnym stopniu wyeksploatowanym silniku. Co do spalania na tym czy inny paliwie na bank roznicy nie zauwazysz w przeciagu miesiaca czy dwoch...

Roznice na FISie moze beda ale wplyw na nie raczej bedzie mialo traktowanie pedału gazu, kultura jazdy i miejscowe korki, temeratura silnika (krotkie odcinki) czy nawet temperatura otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej 95 i sie nie przejmuj ze cos sie stanie!znam takie przypadki ze do nowiutkiej subarki leja 95(chodz ja bym lal 98)wiec dla twojej audiany to nie zaszkodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...