Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalowa osłona silnika


JotAeN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam zawieszenie s-line a jeżdżę dużo po drogach gdzie są duże koleiny i czasem łapie podwoziem.

Raz już wymienialem miskę kolejową i teraz znów mam małe pęknięcie.

Kolega powiedział mi żebym sobie założył stalowa osłonę bo on ma taka w leonie.

Szukałem trochę ale nigdzie nie znalazłem takiej osłony :(

Dlatego też postanowiłem was zapytać czy ktoś z was może coś takiego u sie montowal.

Jeśli tak to czy mógł bym liczyć na wasza pomoc w realizacji tego projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego!

Ktoś może ma jakieś doświadczenia związane z tego typu zabezpieczeniami?

Warto w to inwestować czy może nic to nie daje?

Za wszelką pomoc dziękuję.

---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:10 ----------

Dzięki kolego!

Ktoś może ma jakieś doświadczenia związane z tego typu zabezpieczeniami?

Warto w to inwestować czy może nic to nie daje?

Za wszelką pomoc dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to kolega Labiel coś takiego montował u siebie, zapytaj na PW jego to się dowiesz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy silnik się bardziej grzeje jak jest taka osłona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....kumpel ma seicento przerobione na rajdówkę która przejechała kilkanaście rajdów i bez takiej płyty to na pierwszym OE-sie można by zbierać miskę w kawałkach....a jeśli chodzi o większe grzanie się silnika to nic takiego nie dało się zauważyć a silnik na rajdzie dostaje mocno w kość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy silnik się bardziej grzeje jak jest taka osłona ?

A co to za różnica czy masz plastikową czy aluminiową, czemu miałby się bardziej grzać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy silnik się bardziej grzeje jak jest taka osłona ?

A co to za różnica czy masz plastikową czy aluminiową, czemu miałby się bardziej grzać :wink:

tez mi sie tak wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z montażem?

Da się to zamontować tak jak plastikową czy należy dołożyć jakieś dodatkowe mocowania?

---------- Post dopisany at 13:44 ---------- Poprzedni post napisany at 13:44 ----------

A jak z montażem?

Da się to zamontować tak jak plastikową czy należy dołożyć jakieś dodatkowe mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak jest z ta konkretna do twojego modelu, ale jak kiedys pytalem sie o ta do b5 to byly śruby i chyba pasowalo wszystko w stare otwory, waga tej do b5 ok 7kg,

napisz do sprzedajacego i zapytaj wtedy bedziesz pewny co i jak a widac ze koles sie tym zajmuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock3: 7kg to trochę waży, a już myślałem żeby też u siebie coś takiego wsadzić w przyszłości :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam tworzyłem wątek na temat osłony ale pytałem o co innego ale podepnę sie tutaj i spytam... jak myślicie,lepsza będzie osłona oryginalna używka z allegro czy nowa metalowa?weźmy pod uwagę możliwość lekkiego obniżenia w przyszłości (-30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawt niech bedzie roznicy 3-4 kilogramy.... myslisz ze bedzie to mialo jaki kolwiek wplyw na cokolwiek.....

---------- Post dopisany at 11:50 ---------- Poprzedni post napisany at 11:47 ----------

sam tworzyłem wątek na temat osłony ale pytałem o co innego ale podepnę sie tutaj i spytam... jak myślicie,lepsza będzie osłona oryginalna używka z allegro czy nowa metalowa?weźmy pod uwagę możliwość lekkiego obniżenia w przyszłości (-30)
wejdz na battalion zobacz jak poobnizane sa auta i zapytaj kogokolwiek czy ma metalowa oslone.....i czy cos rozwalil..... no ale dla chcacego nic trudnego.... ja sam latam na -60 z ori oslona plastikowa i wszystko jest oki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do gościa, bardzo sympatyczny, wszystko fajnie wytłumaczył. Jeśli chodzi o wagę to bardziej mi chodziło o to czy to się utrzyma i nie pourywa. Na pewno nie o to że osiągi gorsze :grin: chociaż to zawsze parę kilo :kox: Kolega już raz rozpruł miskę ale mój stoi przy nim jak koza :wink: więc pewnie nie będzie miało to wpływu. Raczej myślałem aby założyć dla świętego spokoju bo zawsze coś się może przydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wam chodzi o osłonę silnika czy o jałową dyskusję,proponuję jedną wyprawę ze mną na ryby i kupicie takową osłonę bez żadnej zachęty z niczyjej strony.Osłona jest tańsza od przewodów klimatyzacji i wszystkiego co z tym związane nie mówiąc o reszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: wlasnie taka wypowiedz jak twoja motywuje do kontynuowania jalowej dyskusji..... zes teraz zablysnal z ta klima....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: wlasnie taka wypowiedz jak twoja motywuje do kontynuowania jalowej dyskusji..... zes teraz zablysnal z ta klima....

A i owszem caluśka prawda bez tej osłony właśnie złamałem przewód od klimatyzacji bo u mnie on wystaje trochę poniżej belki i każde większe koleiny jadąc na nasze kochane rybki powoduje ze haczę tym właśnie przewodem jako pierwszy kontakt z podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to porządne zamocowanie tego, bo jak się np. naderwie to niezłego bajzlu może narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...